CHP’nin DEM’le imtihanı yakında başlayacak...

 Yerel seçimler bitti. Kazanan adaylara hayırlı olsun. Sandık namustur. Bu seçimlerde sandığın namusunu koruyan tüm partilere teşekkür ederiz. Bu ülkede birçok işi iyi yapamamaktayız ama seçimleri...

 

Yerel seçimler bitti. Kazanan adaylara hayırlı olsun. Sandık namustur. Bu seçimlerde sandığın namusunu koruyan tüm partilere teşekkür ederiz. Bu ülkede birçok işi iyi yapamamaktayız ama seçimleri çok güzel yapıyoruz. Tüm dünyaya örnek bir seçim sistemimiz var.

Bu seçimlerde en çok konuşulan kavram kent uzlaşısı oldu. DEM Parti Yöneticisi Murat Mıhçı ilk kez kent uzlaşısı kavramını kullandı. Ardından PKK Terör Örgütü yöneticisi Mustafa Karasu bu kavramı kullandı. DEM Parti ve Kandil ortaklaşa CHP’nin değirmenine su taşıdılar. Seçimlerde Ak Partiyi devirmek için çalıştılar. İlk olarak uzlaşıyı Esenyurt ilçesinde yaptılar. Ardından ülke geneline yayıldı.

Bu uzlaşı o kadar etkili oldu ki İstanbul’da ortalama yüzde 10 olan HDP-DEM Parti oyu yüzde 2’ye düştü. Biz her zaman DEM Parti, Ankara ve İstanbul’da tavşan aday çıkardı demiştik. DEM Parti Adayı Meral Daniş Beştaş ile Murat Çepni sahada neredeyse hiç yoktular. Ekrem İmamoğlu’na çalıştılar. Hani Kürt halkı kendi iradesine sahip çıkacaktı. Hani iktidara ders vereceklerdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kürtçe tabelaya vergi indirimi yapacaklarmış... 21 Nisan 2024 | 281 Okunma İran Elçisi tiyatro eleştirilerine ne diyor? 18 Nisan 2024 | 611 Okunma Sultanahmet’te gazeteciler için nöbette neler oldu? 16 Nisan 2024 | 152 Okunma Kılıçdaroğlu doğru söylüyor 14 Nisan 2024 | 754 Okunma Hamas terör örgütü diyen CHP değil mi? 09 Nisan 2024 | 209 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar