CHP İl Binasında sayılamayan paralar…

 Son birkaç gündür CHP İstanbul İl Başkanlığının satın alınmasıyla ilgili para sayma görüntülerini izliyoruz. Paralar o kadar çok ki sayılamıyor. Üst üste dizilmiş banknotlardan...

 

Son birkaç gündür CHP İstanbul İl Başkanlığının satın alınmasıyla ilgili para sayma görüntülerini izliyoruz. Paralar o kadar çok ki sayılamıyor. Üst üste dizilmiş banknotlardan kuleler oluşmuş. 5-6 kişi paraları sayıyor. Bu skandal görüntüler ortaya çıkınca önce bu paraların CHP kurultayında delege satın almak için kullanıldığı yazıldı.

Sonra CHP İstanbul İl Başkanlığı bu paraların il başkanlığı binasının satın alınması için toplandığını açıkladı. Bir A4 kâğıda iki satırlık bir yazı yazılarak bu kamera önünde sayılan paraların bir tuğla da sen koy kampanyası yoluyla toplanan paralar olduğu iddia edildi.

Bu görüntüde kilit bir isim var. Bu isim Fatih Keleş. Kendisi Ekrem İmamoğlu’nun sağ kolu olarak biliniyor. Aynı zamanda İstanbul Belediyesinde spor işlerine de bakıyor. Spor deyince maalesef aklımıza hemen kara para, vergi kaçakçılığı, şike ve bahis geliyor. Belediye, spor, imar, arsa gibi kavramları yan yana koyunca tablo net. Müteahhitlerden ve iş adamlarından toplanan paralar akla geliyor.

Burada temel sorun şu. Tüm...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kürtçe tabelaya vergi indirimi yapacaklarmış... 21 Nisan 2024 | 281 Okunma İran Elçisi tiyatro eleştirilerine ne diyor? 18 Nisan 2024 | 611 Okunma Sultanahmet’te gazeteciler için nöbette neler oldu? 16 Nisan 2024 | 152 Okunma Kılıçdaroğlu doğru söylüyor 14 Nisan 2024 | 754 Okunma Hamas terör örgütü diyen CHP değil mi? 09 Nisan 2024 | 209 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar