Yakıştı mı bu hareket ev sahipliğimize?

40 yılın başında hep beraber bir sevinç yaşadık... Ülke olarak, millet olarak geçen senenin şampiyon takımı Fransa Milli Takımı'nı konuk ettiğimiz Konya'da 2-0 mağlup ederek futbol tarihimize çok özel bir anı kaydettik.

Ettik ama bu sevincimiz, bu hevesimiz stadyumdaki bazı densiz izleyicilerin Fransız Milli Marşı çalındığı sırada protesto edip yuhalaması, ıslık çalması sayesinde gölgelendi.

Dün TFF’nin çiçeği burnundaki başkanı Nihat Özdemir’i aradım.

Hem maç galibiyeti nedeniyle tebrik etmek hem de söz konusu protesto ile ilgili ne düşündüğünü öğrenmek için.

Üzülmüş tabii o da. “Hiç gerek yok bu tür hareketlere!” diyor. Ve ekliyor: “Biz kimin milli marşı olursa olsun bırakın protesto edilmesini, sonunda alkışlanmasını arzularız. Konya’da da bunu beklerdik ama olmadı. Ve bir kısım seyirci Fransızların marşı çalındığı sırada ıslıklarla protesto etti. Cılızdı bu protestolar. Oluyor böyle şeyler ama tabii olmasa daha iyi olurdu…”

Özdemir’i anlıyorum. Türkiye Futbol Federasyonu’nun başkanı olarak ılımlı konuşmak zorunda. Buna mecbur ama bence yine de “Maalesef böyle şeyler olabiliyor” dememek lazım.

Çünkü bu söylem konuk ettiği Fransa Milli Takımı’nı şuursuzca yuhalayan densizlerin yaptığını normalleştirir ve bir dahaki sefere de aynı şeyi yapmaktan hiç çekince duymazlar!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devlet perspektifi galip geldi! 18 Ekim 2019 | 3.193 Okunma Esad kadar kafanıza taş düşsün! 17 Ekim 2019 | 4.549 Okunma Beşar Esad ne zaman sahaya çıkacak? 16 Ekim 2019 | 3.555 Okunma Savaş mı barış mı? 11 Ekim 2019 | 3.498 Okunma Suriyeli kadar taş düşsün kafama! 08 Ekim 2019 | 3.859 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar