Yakıştı mı bu hareket ev sahipliğimize?

40 yılın başında hep beraber bir sevinç yaşadık... Ülke olarak, millet olarak geçen senenin şampiyon takımı Fransa Milli Takımı'nı konuk ettiğimiz Konya'da 2-0 mağlup ederek futbol tarihimize çok özel bir anı kaydettik.

Ettik ama bu sevincimiz, bu hevesimiz stadyumdaki bazı densiz izleyicilerin Fransız Milli Marşı çalındığı sırada protesto edip yuhalaması, ıslık çalması sayesinde gölgelendi.

Dün TFF’nin çiçeği burnundaki başkanı Nihat Özdemir’i aradım.

Hem maç galibiyeti nedeniyle tebrik etmek hem de söz konusu protesto ile ilgili ne düşündüğünü öğrenmek için.

Üzülmüş tabii o da. “Hiç gerek yok bu tür hareketlere!” diyor. Ve ekliyor: “Biz kimin milli marşı olursa olsun bırakın protesto edilmesini, sonunda alkışlanmasını arzularız. Konya’da da bunu beklerdik ama olmadı. Ve bir kısım seyirci Fransızların marşı çalındığı sırada ıslıklarla protesto etti. Cılızdı bu protestolar. Oluyor böyle şeyler ama tabii olmasa daha iyi olurdu…”

Özdemir’i anlıyorum. Türkiye Futbol Federasyonu’nun başkanı olarak ılımlı konuşmak zorunda. Buna mecbur ama bence yine de “Maalesef böyle şeyler olabiliyor” dememek lazım.

Çünkü bu söylem konuk ettiği Fransa Milli Takımı’nı şuursuzca yuhalayan densizlerin yaptığını normalleştirir ve bir dahaki sefere de aynı şeyi yapmaktan hiç çekince duymazlar!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sen bu tongaya nasıl düştün İsmail? 19 Haziran 2019 | 220 Okunma Düellonun kazananı kim, kaybedeni kim? 18 Haziran 2019 | 4.436 Okunma Soruşturan FETÖ'cü savcı firarda, suçladıkları hâlâ cezaevinde! 17 Haziran 2019 | 2.736 Okunma Bakanın eşi: Kabus gibi çöktü üzerime o fotoğraf! 14 Haziran 2019 | 6.382 Okunma Yönetimine çağrımdır: Yayınlamayalım bu programı! 12 Haziran 2019 | 8.222 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar