Suriyeli kadar taş düşsün kafama!

"Konu hassas. Kimseyle didişmeyeyim, tartışmadan, polemiğe girmeden yazıp analiz edeyim..." diyorum ama olmuyor!

Çünkü ne kadar halisane niyetlerle konuyu ele alıp irdeliyor olsam da...

Ya bu hassas konu üzerinden tribünlere oynayan birileri yazdıklarımı orasından burasından çekiştirip "Irkçılık yapıyorsun" bilmem ne diyerek saçma sapan kulplar takıyor şahsıma.

Ya da bu konudaki uyarılarımın gerçekte ne anlama geldiğini anlayamayanlar yazdıklarımla mevcut iktidara yağcılık yapmakla itham ediyor!

Konunun "Suriyeliler" olduğunu anladınız herhalde.

Geçtiğimiz hafta metroda yolculuk yaparken Suriyeli mendil satan küçük bir çocuğa gösterilen çirkin muameleyi kaleme aldım.

Ve bu olay üzerinden hem topluma hem de bizi yönetenlere...

Özellikle de bu konuda sorumluluk sahibi olanlara naçizane uyarılarda bulundum.

Tesadüf bu!

Benim o yazıyı kaleme aldığımın ertesi günü Kocaeli'nde okuldaki arkadaşları tarafından Suriyeli olduğu gerekçesi ile dışlandığı iddia edilen 9 yaşındaki çocuğun intihar ettiği haberi gündeme düştü.

Bir yazı daha kaleme alıp yine hem toplumu hem de yönetenleri konuyla ilgili hassasiyete davet ettim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Savaş mı barış mı? 11 Ekim 2019 | 3.491 Okunma Suriyeli kadar taş düşsün kafama! 08 Ekim 2019 | 3.855 Okunma Suriyeliler konusunda yapmanız gereken tek şey ne biliyor musunuz? 07 Ekim 2019 | 361 Okunma Dün öyle bir olaya şahit oldum ki! Bir an kendimi Gece Yarısı Ekspresi filminde sandım! 04 Ekim 2019 | 5.755 Okunma Gazetecisin anladık da insanlığın nerede kaldı! 03 Ekim 2019 | 4.704 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar