Suriyeli kadar taş düşsün kafama!

"Konu hassas. Kimseyle didişmeyeyim, tartışmadan, polemiğe girmeden yazıp analiz edeyim..." diyorum ama olmuyor!

Çünkü ne kadar halisane niyetlerle konuyu ele alıp irdeliyor olsam da...

Ya bu hassas konu üzerinden tribünlere oynayan birileri yazdıklarımı orasından burasından çekiştirip "Irkçılık yapıyorsun" bilmem ne diyerek saçma sapan kulplar takıyor şahsıma.

Ya da bu konudaki uyarılarımın gerçekte ne anlama geldiğini anlayamayanlar yazdıklarımla mevcut iktidara yağcılık yapmakla itham ediyor!

Konunun "Suriyeliler" olduğunu anladınız herhalde.

Geçtiğimiz hafta metroda yolculuk yaparken Suriyeli mendil satan küçük bir çocuğa gösterilen çirkin muameleyi kaleme aldım.

Ve bu olay üzerinden hem topluma hem de bizi yönetenlere...

Özellikle de bu konuda sorumluluk sahibi olanlara naçizane uyarılarda bulundum.

Tesadüf bu!

Benim o yazıyı kaleme aldığımın ertesi günü Kocaeli'nde okuldaki arkadaşları tarafından Suriyeli olduğu gerekçesi ile dışlandığı iddia edilen 9 yaşındaki çocuğun intihar ettiği haberi gündeme düştü.

Bir yazı daha kaleme alıp yine hem toplumu hem de yönetenleri konuyla ilgili hassasiyete davet ettim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhuriyet düşmanlarına tokat gibi cevap! 27 Temmuz 2020 | 1.338 Okunma Ali Erbaş hem vakfiyeyi çarpıttı hem de Atatürk'e büyük vefasızlık yaptı! 26 Temmuz 2020 | 2.189 Okunma Bu ülkede kadına şiddet de, cinayet de, tecavüz de niye bitmez? 22 Temmuz 2020 | 2.622 Okunma Kim haklı? Süleyman Soylu mu Metiner mi? 20 Temmuz 2020 | 8.210 Okunma 15 Temmuz bir daha yaşanmasın istiyor isek… 15 Temmuz 2020 | 3.202 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar