Ne mizahtır bu ne de ifade özgürlüğü! Bu düpedüz alçaklıktır!

Okur okumaz... Haberi olur olmaz bilemem ama bana göre Emanuelle Macron bugüne kadar Fransa'nın başına gelmiş en kötü, en cahil, en zavallı Cumhurbaşkanıdır.

Okur okumaz... Haberi olur olmaz bilemem ama bana göre Emanuelle Macron bugüne kadar Fransa’nın başına gelmiş en kötü, en cahil, en zavallı Cumhurbaşkanıdır.

Müslüman öğrencilerin olduğu bir sınıfta Hz. Muhammed’in karikatürlerini kullandığı için boğazı kesilerek hunharca öldürülen öğretmen Samue Paty cinayetinin ardından olayları yatıştıracak, ortamı rahatlatacak bir dil kullanmak yerine; "Cumhuriyeti özümsediği için, İslamcıların geleceğimizi istemesi nedeniyle öldürüldü. Çünkü biliyorlar ki onun gibi sessiz kahramanlar olduğu sürece asla geleceğimize sahip olamayacaklar. Fransa karikatürlerden asla vazgeçmeyecek!" diyerek zaten ateşlemişti fitili!

(Garip ama sanki hissetmiş gibi dünkü yazımda özellikle; ”Ölür müsünüz yani yapmasanız Mösyö Macron?” başlığı altında bu konuyu ele almış ve Macron avanesinin bu zihniyetinin, bakış açısının sağlıklı olmadığına dikkat çekmiştim.)

Peygamberimizin karikatürize edilmesinin demokrasinin, ifade özgürlüğünün bir gereği olduğunu ve bu karikatürlerin devam edeceğini söyleyerek Charlie Hebdo ve onun politikasında yol yürüyen tüm yayınların şuursuzluğuna adeta zemin hazırlamıştır Mösyö Macron!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Taciz, tecavüz iddiaları doğru mu? Kaftancıoğlu acilen açıklama yapmalı! 04 Aralık 2020 | 1.373 Okunma RTÜK'ün amacı ne? Ayar çekmek mi? 03 Aralık 2020 | 3.560 Okunma Almanların gemi baskının arkasında da mı FETÖ var? 01 Aralık 2020 | 4.105 Okunma Akıncı Üssü Davası ve yanıtını bulamadığım o soru! 28 Kasım 2020 | 3.883 Okunma Yavaş yavaş ve sindire sindire reforma da razıyız ama! 27 Kasım 2020 | 2.009 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar