Millet İttifakı'nda "çatlak" iddiası doğru olabilir mi?

Bir 40 yıl önce kimsenin aklına gelmezdi böyle bir şey

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olma konusunda netleştiğini ve bu yönde aksiyon aldığını söylemem sanırım yanlış olmaz.

Çünkü gerek kendisinin sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar gerekse yakın kurmayları olarak bilinen isimlerin açıkça; ”Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur” söylemleri meseleyi doğruluyor.

Partinin genel merkezinde de hemen herkesin Kemal Bey’in aday olacağı fikrinde birleştiği kesin gibi.

Nereden biliyorum bunu?

Elbette ki yaptığım görüşmelerden.

Biliyorsunuz…

Geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde neden kazanma olasılığının olmadığına dair iki yazı kaleme aldım.

Çoğunluk destekliyordu ancak desteklemeyen daha doğrusu tezimi doğru bulmayanlar da oldu.

Onlara göre Türkiye artık o eski Türkiye değil. Dolayısıyla da benim; “Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde sosyolojik farklılığı geçmişte olduğu gibi rakipleri tarafından mutlaka kullanılacaktır. Ve bu da öyle ya da böyle Millet....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Taşı böğürlerine mi bassınlar yoksa yesinler mi? 03 Haziran 2021 | 260 Okunma Millet İttifakı'nda "çatlak" iddiası doğru olabilir mi? 02 Haziran 2021 | 6.218 Okunma "Reis-i Mizah" değil, "Reis-i Rezillik!" 01 Haziran 2021 | 4.861 Okunma Kılıçdaroğlu neden kaybeder? 2 31 Mayıs 2021 | 4.756 Okunma Alooo! Esnaf bir şeyler duymak istiyor sizden! 28 Mayıs 2021 | 430 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar