Lanet olsun böyle haberciliğe! Sayenizde Aylin Sözer adı neyle anılır oldu!

Haberi ilk hangi gazete, ajans servis etti bilmiyorum ama bilmeliler ki o ilk servis ediş biçimleri ile gazeteciliğin adeta ırzına geçtiler. Niye mi? Çünkü o ilk haberde yazılanların neredeyse tamamı yanlıştı.

Kuşkusuz öldürülen bütün kadınlarımızın kaybı üzücü ama hayatını bilime, eğitime, anneliğe adamış Aylin Sözer’in kaybı çok ama çok acı.

Çünkü biz işlenen o vahşetle sadece bir kadını değil aynı zamanda kadının toplumda hak ettiği yeri, pozisyonu alabilmesi adına ömrünü bu mücadeleye adamış bir neferi, öncü bir yüreği de kaybettik!

Haberi gördüğümden bu yana hiç aklımdan çıkmıyor.

Her fırsatta sosyal medya hesaplarına girip daha evvel paylaştığı videolarına, duyurularına, fotoğraflarına bakıyor ve keşke yaşıyorken tanımış olsaydım deyip kendi kendime hayıflanıyorum.

Arkadaşlarının, dostlarının, öğrencilerinin yaptıkları yorumlardan anlıyorum ki…

Hayata tutkuyla bağlı, genç kuşaklara aynı tutkuyu aşılamak için uğraş veren müthiş bir insanmış Aylin Sözer.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deprem kapımızda ve biz hala "Kanal İstanbul"u tartışıyoruz! 22 Şubat 2021 | 224 Okunma Gara Operasyonu'ndaki yalanlar, doğrular ve yanlışlar… 20 Şubat 2021 | 1.638 Okunma Sokaklar lebalep dolu; "Yandım Allah!" diyenlerle! 18 Şubat 2021 | 1.193 Okunma Acı büyük... Çok büyük hem de... 16 Şubat 2021 | 895 Okunma Amasız, fakatsız... 10 Şubat 2021 | 1.230 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 4 yorum