KPSS mülakatı ile ilgili bu iddialar doğru mu Sayın Bakan?

Aslında daha önce yazmam gereken bir konuydu ama 15 gün önce başıma musallat olan grip belasından bir türlü tam kurtulamadığım için yazamadım. O nedenle “Mutlaka kaleme alacağım” deyip söz...

Aslında daha önce yazmam gereken bir konuydu ama 15 gün önce başıma musallat olan grip belasından bir türlü tam kurtulamadığım için yazamadım.

O nedenle “Mutlaka kaleme alacağım” deyip söz verdiğim genç öğretmen adayı arkadaşlarımdan özür diliyorum bu gecikme için.

Biliyorsunuz…

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 16 Aralık 2018’de yapılan “Öğretmenlik Mülakat Sınavlarının” sonuçları açıklandı.

Ve bu sonuçların sonunda da haklı olarak yüzlerce öğretmen adayı genç ayağa kalktı.

Neden?

Çünkü çok zorlu 3 aşamalı KPSS öğretmenlik sınavında 80’in üzerinde puan alarak başarı elden eden adayların bir kısmı sözlü mülakat sınavında elenmiş.

Denilebilir ki; “Yazılı da başarılı olan mülakatta da illa başarılı olacak diye bir kaide yok! Elenmiş olması gayet doğal!”

Tabii olabilir… Olmaz demiyorum ama bu elenenlerin arasında kendi branşlarında Türkiye derecesi yapmış adaylar da var.

Hadi diyelim 80 sınırdaki puan. Dolayısıyla mülakatta sorulan sorulara doğru cevap veremediği için eşiği geçememiş olabilir.

Ama yazılı sınavda 93.20 puan alarak dereceye giren bir aday nasıl mülakatta başarılı olamıyor!

Ve işin garip tarafı bu durumda olanların sayısı da bir değil, birden fazla.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Halkın var ama devletin cahil olma hakkı yoktur! 20 Temmuz 2019 | 3.816 Okunma Bodrum'a bu eğreti gelin muamelesi neden? 18 Temmuz 2019 | 2.666 Okunma 15 Temmuz yas mı yoksa dinlence günümüz mü? 16 Temmuz 2019 | 4.262 Okunma Japonya'daki gibi kadın üniversitesi olabilir mi? 05 Temmuz 2019 | 4.438 Okunma Erdoğan, Babacan'ı vazgeçirmek için tam olarak ne dedi? 02 Temmuz 2019 | 116 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar