Köken tartışması yapanlar farkında mı!

Köken tartışması yapanlar farkında mı! Epeyce bir direndim bu konuya girmemek için... Daha da direnecektim ancak dün yaşanan bir gelişme neticesinde tutamadım kendimi ve dahil olmaya karar verdim...

Sanırım meselenin başlıktan ne olduğunu anladınız.

Günlerdir güzel ülkemin gündemini allak bullak eden Trabzonlu Ekrem İmamoğlu’nun Rum kökenli olup olmadığı hususu...

“Kıytırık” veya değil bilmiyorum… Konunun ana merkezinde Yunanistan'da yayın yapan bir gazete ve bu gazetenin İmamoğlu’nun İstanbul seçimlerini kazanmasının ardından yaptığı habere attığı başlık var.

Dün köşe komşum Nihal Bengisu Karaca, konunun tamamını çok güzel aktardığı için tekrara düşmemek adına ayrıntıya girmeyeceğim.

Ben başka bir şey yapacağım…

Daha doğrusu konu çerçevesinde kimsenin sormadığı bir soruyu soracağım…

Ekrem İmamoğlu’nun Rum kökenli olmadığı kesin. CNN Türk’te katıldığı TV programında çok üstelenince 7 kuşak geriye giderek dedelerinin adını tıkır tıkır saymasından belliydi.

Bana sorsanız bunu yapamam mesela.

En fazla bildiğim dedelerimin adı. Ondan öncekilerinin hiçbirini bilmiyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Halkın var ama devletin cahil olma hakkı yoktur! 20 Temmuz 2019 | 3.816 Okunma Bodrum'a bu eğreti gelin muamelesi neden? 18 Temmuz 2019 | 2.666 Okunma 15 Temmuz yas mı yoksa dinlence günümüz mü? 16 Temmuz 2019 | 4.262 Okunma Japonya'daki gibi kadın üniversitesi olabilir mi? 05 Temmuz 2019 | 4.438 Okunma Erdoğan, Babacan'ı vazgeçirmek için tam olarak ne dedi? 02 Temmuz 2019 | 116 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar