Kınamadan sonra gelen o "ama" ikiyüzlülüktür!

Habertürk yazarı Sevilay Yılman bugün köşesinden Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı önce kınayıp ardından ama, fakat, lakin ile başlayan cümleler kuran gazetecilere ateş püskürdü. Yılman o gazetecilere şöyle dedi: "Hiç kusura bakmayın. Samimi değilsiniz ve hatta ikiyüzlüsünüz!"...

Malumunuz…

Önceki gün, sadece linç girişimine maruz kalan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ya da CHP’liler değil, ülke olarak çok ama çok büyük bir badire atlattık.

O gün Türkiye’nin anlık durumunu ve geleceğini bambaşka bir noktaya devirecek büyük bir facianın eşiğinden döndük.

Allah muhafaza… Eğer Ankara Çubuk’ta, CHP liderine karşı hâlâ kim tarafından nasıl başlatıldığı bilinmeyen o linç girişimi sonuca ulaşmış olsaydı… Bugün nasıl bir Türkiye’de yaşadığımızı filan düşünmek de muhakeme etmek de istemiyorum.

Tekrar geçmiş olsun diyorum Sayın Kılıçdaroğlu’na ve tüm Türkiye’ye…

Gelelim şimdi o gün yaşananlar sonrası verilen tepkilerle ilgili meseleye…

Genelde olumlu oldu evet. Yani Kılıçdaroğlu’na yapılan linç girişimine siyasetçiler başta olmak üzere, kanaat önderi olarak kabul edilen isimlerden, STK’lardan yani toplumun hemen her kesiminden kınama geldi.

Bizim mahallede de şu akmaz, kokmaz, suya sabuna dokunmaz tipler hariç hiç fena değildi verilen tepkiler.

Ancak bir kısım vardı… -Ve ne yazık ki bu kısmın içerisinde bu memleketin gördüğü tüm darbe ve öncesi felaketleri yaşamış bazı meslek büyüklerimiz de vardı-  Yazılarında önce CHP liderine karşı yapılan linçi; “Şiddetin her zaman karşısındayız! Asla tasvip etmiyoruz” ifadeleriyle kınamışlardı ancak o kınamanın hemen ardından da; “Ama, fakat, lakin” bağlaçlarıyla devam ederek az önce kınamış oldukları o şiddete bir biçimde gerekçe yaratmaya çalışmışlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devlet perspektifi galip geldi! 18 Ekim 2019 | 3.193 Okunma Esad kadar kafanıza taş düşsün! 17 Ekim 2019 | 4.549 Okunma Beşar Esad ne zaman sahaya çıkacak? 16 Ekim 2019 | 3.554 Okunma Savaş mı barış mı? 11 Ekim 2019 | 3.498 Okunma Suriyeli kadar taş düşsün kafama! 08 Ekim 2019 | 3.859 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar