İhsan Arslan'ın suçu konuşulanları konuşmak mı oldu?

İhsan Bey'in partinin bir ak sakallısı olarak verdiği söyleşi ile yaptığı tek şey; “Demokrat ve Özgürlükçü” tabanın “Nasıl başladık, nereye geldik ve neden?” sorgulamalarına basın aracılığı ile yanıt vermiş olmasıdır. Bunda da hiçbir beis görmüyorum şahsen.

AK Parti’nin eski Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu’nun 2015 yılında katıldığı bir taziye ziyareti nedeniyle savcılığa ifadeye çağrıldığı haberi gündeme düşmüştü ve herkes tam birbirine; “Neler oluyor?” diye soru sormaya başlamıştı ki...

En çok da AK Parti’nin kuruluşundan beri var olan özgürlükçü, muhafazakar tabanı şoka uğratan İhsan Arslan’ın disipline sevk edildiği haberi patladı.

Ensarioğlu konusu farklı...

Onu dün Nagehan çok güzel, ayrıntılı bir biçimde yazdı.

Üzerine yazılacak fazla bir şey yok.

Gerçekten de olay Türk siyasal tarihine "7 Şubat MİT Krizi" olarak geçen o meşum hikayeyle büyük benzerlik taşıyor.

Ensarioğlu soruşturmasında takipsizlik kararı verilmesinden anlaşılıyor ki Cumhurbaşkanı başta olmak üzere AK Parti çevrelerindeki hiç kimsenin de soruşturmadan haberi yokmuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir gazeteci olarak değil, anne olarak isyan ediyorum! 10 Ocak 2021 | 598 Okunma "Akım" diyecekken "Karayım" demek oldu 08 Ocak 2021 | 2.672 Okunma 3 milyon doz aşı uygulaması için aslında ne bekleniyor? 07 Ocak 2021 | 3.060 Okunma "Kılıçdaroğlu başörtülüleri vitrin mankeni olarak mı kullanıyor?" sualinin net cevabı bu yazıda! 05 Ocak 2021 | 4.412 Okunma Sağlıklı olur mu bilmem ama pahalı bir yıl olacağı kesin! 03 Ocak 2021 | 2.789 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar