Hoca'nın esas derdi ne?

İşim gereği siyaset ve siyasetçilerle ne kadar zamandır iç içeyim bilmiyorum ama şunu bir kez daha gördüm ve anladım ki; siyaset her şeyi kabul ediyor ama başarısızlığı, kaybı asla!...

Dürüst olmak gerekirse…

Bizler için… Yani biz siyaset yazan, siyaset üzerine yorumlar yapan gazeteciler için CHP başarısızlığı bu güne kadar büyük bir bulunmaz nimetti.

Hemen her seçim sonrası mutlak başarısızlığa mahkummuş gibi olan CHP’yi yazmak, parti içi muhalif hareketlere dair kulisleri paylaşmak hem heyecan verici hem de verimliydi.

Ancak son gelinen noktada, deyim yerindeyse; “CHP de deniz bitti!”

O kadar büyük ve sükseli bir başarı elde edildi ki…

CHP’yi eleştirmek, CHP’nin geleceğine dair ahkam kesmek ne insaflı, vicdanlı ne de realist bir yaklaşım olur bu vakitten sonra.

Ama tabii Allah bir kapıyı kapatıyor diğerini açıyor.

Şu anda başarısı dışında CHP için bir şey yazmak mümkün değil ama 17 yıllık iktidarının sonunda son yerel seçimde elde ettiği başarısızlığı nedeniyle AK Parti ile ilgili yazılacak ve üzerine analiz döşenecek pek çok konu var elimizde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Davutoğlu'ndan almak istediğim cevaplar... 13 Aralık 2019 | 2.808 Okunma Kanal İstanbul olsun mu olmasın mı? 11 Aralık 2019 | 5.680 Okunma Ne Can Yaman'ın libidosu ne de NATO! 05 Aralık 2019 | 3.782 Okunma Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğu bir sır değil ki! 03 Aralık 2019 | 3.954 Okunma Muharrem İnce topu taca neden attı? 25 Kasım 2019 | 5.838 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar