Erdoğan'dan eskiye dönüş sinyali mi geldi?

Ülkede tam ve bağımsız ve sorunsuz bir yargı düzeni olduğunu ispat etmeden yabancı sermayeyi çekebilmek mümkün değil. Anladığım kadarıyla Erdoğan da artık ciddi ciddi bunun farkında.

Sizler nasıl okudunuz bilmiyorum ama Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün yaptığı açıklamalardan ben sadece ekonomide yeni bir döneme girildiğinin işaretini almadım.

Evet… Yeni ekonomi yönetimine dair söyledikleri… Merkez Bankası Başkanlığı’na atanan Naci Ağbal ve Hazine Bakanlığı’na atanan Lütfi Elvan’a tüm politikalarında ve atacakları adımlarda, yapacakları çalışmalarda sonuna kadar destek olacağına dair yaptığı vurgu iş dünyası tarafından olumlu ve normalleşmeye yönelik adımlar olarak algılandı ve bildiğiniz üzere bu algı da anında rakamlara yansıdı.

Son zamanlarda 8’in üzerinde görmeye gözümüzün dahi alıştığı Amerikan doları Erdoğan’ın ifadelerinin hemen ardından aşağılara indi.

Piyasalar coştu.

İş dünyası ellerini havaya kavuşturup şükür duaları etmeye başladı.

Ancak Erdoğan’ın kullandığı ifadelerden yeniliğin sadece ekonomide değil hukuk başta olmak üzere Türkiye’nin iç ve dış siyasetinde şeffaflık ve öngörülebilirlik ekseninde bir politikanın da takip edileceği sinyalini aldım ben.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Taciz, tecavüz iddiaları doğru mu? Kaftancıoğlu acilen açıklama yapmalı! 04 Aralık 2020 | 464 Okunma RTÜK'ün amacı ne? Ayar çekmek mi? 03 Aralık 2020 | 3.547 Okunma Almanların gemi baskının arkasında da mı FETÖ var? 01 Aralık 2020 | 4.100 Okunma Akıncı Üssü Davası ve yanıtını bulamadığım o soru! 28 Kasım 2020 | 3.878 Okunma Yavaş yavaş ve sindire sindire reforma da razıyız ama! 27 Kasım 2020 | 2.007 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum