Davutoğlu ve Babacan ne yapacak?

Seçim sonrası en çok merak edilen şeylerden biri İstanbul Belediye Başkanı'nın kim olacağı, diğeri ise yeni parti veya partilerin kurulup kurulmayacağı. Parti kurma hazırlığı yapan kişiler de İstanbul seçimin sonuçlanmasını bekliyor. Yazar Sevilay Yılman'ın köşesinde yer verdiği bilgilere göre yeni parti "Hele YSK şu İstanbul kararını bir açıklasın ondan sonra top bizde artık!”diyormuş..

AK Parti’nin içinden yeni bir parti doğacak iddiaları malumunuz…

Epeydir adı henüz belli olmayan bu kurulacak partinin öncülüğünü de eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ve eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın yaptığı öne sürülüyor.

31 Mart’tan önce gündeme gelen bu iddialara göre partinin çatısı bu isimler üzerinden kurulmuştu ve seçim sonrası da start verilecekti.

Ama gördüğümüz gibi verilmedi.

Yani seçim bitti ancak iddia edildiği gibi o yeni partiyle ilgili herhangi bir somut gelişme olmadı.

Haliyle merak ettim ben de ve “Parti kuruldu, kurulacak iddiaları mı doğru değil yoksa başka bir şeyler mi oluyor arka taraflarda” deyip, etrafı biraz kolaçan ettim.

Ve çok sağlam, güvenilir kaynaklardan aldığım bilgilere göre de durumun şöyle olduğunu öğrendim:

Bir parti kurma niyeti var. Bu kesin doğru.

Ancak şu an bu proje askıya alınmış durumda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kınamadan sonra gelen o "ama" ikiyüzlülüktür! 23 Nisan 2019 | 7.013 Okunma Hemen, derhal, şimdi olsun o TÜRKİYE İTTİFAKI! 22 Nisan 2019 | 3.329 Okunma Seçmeni AK Parti'ye ne mesaj verdi? Mesaj alındı mı? 19 Nisan 2019 | 2.835 Okunma YSK ne derse doğru sonuç odur! 18 Nisan 2019 | 3.442 Okunma Davutoğlu ve Babacan ne yapacak? 17 Nisan 2019 | 9.405 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum