Bir Ogün Samast daha başımıza bela olmadan! Lütfen!

Ermenistan-Azerbaycan savaşı üzerinden sosyal medyada Ermeni milleti ile ilgili adice, alçakça paylaşımlar yapanlarla ilgili ciddi bir yaptırım alınmalı. Geç kalmadan ama… Bir Ogün Samast daha başımıza bela olmadan…

Azerbaycan-Ermenistan savaşında nerede duruyorum?

Tabii ki haklı olanın.

Çünkü bu savaşta hangi ülkenin haklı olduğu ayan beyan bellidir.

Bırakınız filanca ülkenin ne dediğini…

Uluslararası hukuka göre Dağlık Karabağ olarak bilinen bölgenin Azerbaycan’ın bir parçası olduğu tüm dünya tarafından kabul görmüş bir realitedir!

Hal buyken sırf Ermeni nüfus o bölgede çok daha yoğun diye Ermenistan’ın Karabağ üzerinde hak iddia etmesi kabul edilemez.

Dış politika uzmanlık alanım olmadığı için ahkam kesmeyeceğim.

Ancak 33 yıl önce başlamış, can ve mal kaybına neden olmuş ve bugün hala da olmaya devam eden savaşta sorgusuz sualsiz Azerbaycan’ın yanında yer aldığımın bilinmesini istiyorum.

Ermenistan Karabağ’da işgalcidir ve yapması gereken tek şey derhal bu işgale son vermektir!

Tabii ki bu görüşüm savaşa destek verdiğim, savaşı istediğim anlamına da gelmez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Niye Serdar Ortaç'a kızıyorsunuz ki? 13 Ekim 2020 | 4.723 Okunma Gariban köylünün vebalinden de mi korkmuyorsunuz? 10 Ekim 2020 | 1.774 Okunma Galata Kulesi'nden tam bakamadım sana Aziz İstanbul! 07 Ekim 2020 | 1.713 Okunma Başhekim yardımcısının yeni görevi ne olmalı? 06 Ekim 2020 | 2.867 Okunma Ya tamamen kapatın ya da tamamen açın! 05 Ekim 2020 | 2.972 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar