"Alevifobi" ve Meral Akşener!

Habertürk Gazetesi Yazarı Sevilay Yılman'ın bugünkü (13.06.2022)''"Alevifobi" ve Meral Akşener!'' başlıklı yazısı.

Hani bizzat yakından tanık olmasam.

Daha da doğrusu dibine kadar yaşamamış olsam…

Neredeyse ben de şu son günlerdeki Alevilikle ilgili yapılan tartışmalara bakıp; "Ne alaka yahu! Nereden çıkıyor bu saçmalık!” diyeceğim.

Diyor da zaten çoğu insan.

Çok yakın arkadaşlarım bile Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden başlayan Alevilikle ilgili polemiklere; “Bu çağda Alevi diye insana ayrımcılık mı olur? Ne gereksiz bir tartışma Allahım!" şeklinde tepki veriyor.

Tabii bunu diyenler; "Aman evladım! Kimseyi dilinden, dininden, milletinden, renginden, mezhebinden dolayı yargılama ve ötekileştirme!" tembih ve terbiyesi ile yetişmiş insanlar.

O yüzden de, herkesi kendileri gibi zannediyorlar!

Ama değil!

Maalesef hala bu ülkede azımsanmayacak ölçüde “Aleviliği” aşağılayan, dışlayan, hor gören ve dahası türlü çirkin senaryolarla, hikayelerle Alevilere karşı önyargıyla bakan insan yığını var!

Bazıları da diyor ki; “Eskidendi ya o bağnazlık! Artık kalmadı!"

Geçiniz arkadaşlar…

Eskide kaldığı falan yok.

Ne yazık ki, o yozluk, yobazlık, bağnazlık bir kesimde dipdiri, aynı şekilde hala ayakta duruyor.

Ama ne oldu?


Adeta bir “tabu” gibi

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Haydi eller havaya! ADD'yi alkışlamaya! 29 Haziran 2022 | 326 Okunma Sosyolojik realiteyi reddetmek ne kazandırdı şimdiye kadar? 26 Haziran 2022 | 485 Okunma Kesici'den önce Temel Bey ve Ahmet Bey'i masadan atalım! 25 Haziran 2022 | 1.631 Okunma Bu habercilik değil, açık açık "fuhuşa" teşviktir! 23 Haziran 2022 | 55 Okunma O genç doktora bunu yapmaya ne hakkınız vardı! 23 Haziran 2022 | 862 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar