"Akım" diyecekken "Karayım" demek oldu

Aklı başında olan herkesin; “Demokrasiye darbe, kalkışma!” olarak nitelediği bu olaylar üzerinden; “Akım” diyecekken “Karayım” deyiveren Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’a da izninizle iki çift laf etmek istiyorum.

Sandıkta yenilen ancak bir türlü bu yenilgisini kabul etmeyen Donald Trump denilen müptezel tam da kendisinden beklenildiği gibi bir tutum sergiledi.

Tüm hukuki yollar kapalı olunca sonunda gemileri yaktı ve taraftarlarını; “Seçimi hırsızlıkla elimizden aldılar! Hileyle o koltuğa oturacaklar!” yaygaralarıyla protestoya çağırdı.

Protesto haktır tabii…

Demokrasinin bir gereğidir ama oturduğu koltuktan adam gibi, efendice kalkmayı pek düşünmeyen Trump’ın esas amacı bu hakkı kullanmak değil...

Biden’ın başkanlığı için start, kendisi için finish çizgisi manasına gelen oturumu sabote etmek olduğu çok belliydi.

Önceden planlıydı yani bu hamlesi.

Öyle planlıydı ki…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biz niye bu kadar hoşgörüsüz olduk? 22 Ocak 2021 | 1.246 Okunma Sormayın artık; "Aşın ne oldu?" diye… Çünkü bilmiyorum! 21 Ocak 2021 | 1.443 Okunma Çok acayip işler, acayip iddialar! 18 Ocak 2021 | 3.581 Okunma YÖK'ün soruşturması eski akademik hırsızlara da uzanır mı? 15 Ocak 2021 | 1.550 Okunma Canan Kaftancıoğlu'nun yaptığı düpedüz sabotajdır! 12 Ocak 2021 | 2.762 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum