"Akım" diyecekken "Karayım" demek oldu

Aklı başında olan herkesin; “Demokrasiye darbe, kalkışma!” olarak nitelediği bu olaylar üzerinden; “Akım” diyecekken “Karayım” deyiveren Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’a da izninizle iki çift laf etmek istiyorum.

Sandıkta yenilen ancak bir türlü bu yenilgisini kabul etmeyen Donald Trump denilen müptezel tam da kendisinden beklenildiği gibi bir tutum sergiledi.

Tüm hukuki yollar kapalı olunca sonunda gemileri yaktı ve taraftarlarını; “Seçimi hırsızlıkla elimizden aldılar! Hileyle o koltuğa oturacaklar!” yaygaralarıyla protestoya çağırdı.

Protesto haktır tabii…

Demokrasinin bir gereğidir ama oturduğu koltuktan adam gibi, efendice kalkmayı pek düşünmeyen Trump’ın esas amacı bu hakkı kullanmak değil...

Biden’ın başkanlığı için start, kendisi için finish çizgisi manasına gelen oturumu sabote etmek olduğu çok belliydi.

Önceden planlıydı yani bu hamlesi.

Öyle planlıydı ki…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Berat Albayrak dönüyor mu? 01 Nisan 2021 | 3.053 Okunma İmamın fendi kadını yendi ama bir saniye! 22 Mart 2021 | 1.920 Okunma Mesele Gergerlioğlu meselesi değil! 19 Mart 2021 | 3.573 Okunma Özlem Zenginlerin yalnızlığı, AK Parti'nin geldiği acıklı nokta! 16 Mart 2021 | 3.876 Okunma Kentsel değil rantsal dönüşüm isteyen vatandaş/müteahhit açgözlülüğü nasıl durdurulur? 11 Mart 2021 | 452 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum