ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Şimdi sıra OHAL Komisyonu'nda

Hatırlarsanız daha önceki bir yazımda Ankara Başsavcılığı tarafından tespit edilen "Mor Beyin" programı nedeniyle ByLock mağduru olduğu tespit edilenlerin tam listesinin yayınlanmasının bir zorunluluk olduğunu yazmıştım .

Sevilay Yılman
Sevilay Yılman Habertürk Gazetesi
13 Ocak 2018 | 3.4 K

Hatırlarsanız daha önceki bir yazımda Ankara Başsavcılığı tarafından tespit edilen "Mor Beyin" programı nedeniyle ByLock mağduru olduğu tespit edilenlerin tam listesinin yayınlanmasının bir zorunluluk olduğunu yazmıştım... 

Çünkü listenin yayınlanmaması halinde söz konusu mağduriyet dolayısıyla telefonunda ByLock çıkan neredeyse herkesin, "Ben de bir mağdurum" deme şansına sahip olduğunu, bundan da önemlisi gerçek FETÖ'cülerin Mor Beyin ayağına araya kaynama yapıp bu işten sıyrılabilme ihtimali olduğuna inanıyordum. Neyse ki böyle bir olasılık artık yok! Çünkü Ankara Başsavcılığı dün şahane bir iş yaptı ve toplamda 11 bin 480 kişiden oluşan Mor Beyin mağdurlarının tam listesini yayınladı. Dileyen herkesin, istediği bir telefon numarasını yazıp, o telefon numarasının gerçekten mağdur olup olmadığı hakkında bilgi alma şansı var. Bu arada savcılık, mağdur olanların mağduriyetinin ivedilikle giderilmesi için de gereken açıklamayı not düştü yayımlanan listeye ek olarak. Hakkında sadece bu sebeple işlem yapılmış kişilerin durumunun yeniden değerlendirilmesini isteyen Ankara Başsavcılığı, Bank Asya'ya para yatırma veya FETÖ üyeliğine dair kriterlerden başka biri yoksa bu kişilerin tutukluysa tahliye edilmesi gerektiğini ve adli kontrol, yurtdışı yasağı gibi başka engelleri varsa da kaldırılmasını talep etti.

Devamını Oku