Yaparsa Erdoğan yapacak

Uzun zamandır hep beraber, dünyada ve bölgede olup bitenlerin sadece seyircisi değil, hem de bize dayatılanları da ortadan kaldıracak akıl üretmekteyiz.  Konjonktürel olarak dünyadaki gelişmeleri, kendi ülkemizdeki...

Uzun zamandır hep beraber, dünyada ve bölgede olup bitenlerin sadece seyircisi değil, hem de bize dayatılanları da ortadan kaldıracak akıl üretmekteyiz. 

Konjonktürel olarak dünyadaki gelişmeleri, kendi ülkemizdeki olaylarla beraber okumak durumundayız. Bir ülkenin içinde yaşanan olayların, dışarıdaki yeni dünya düzeni sancısı ile alakasız olduğunu düşünemeyiz. 

Şimdi önümüzde yeni süreç var. Ve bu süreci bazı dar düşünceli siyasilerin anlattığı gibi Türkiye başlatmadı. Yani savaş ortamları ve krizler, yeni konjonktürel vaka olan Türkiye’yi, bu sürecin seline kurban gitmemesini sağlama kapasitemizi ortaya çıkarmalı idi. Nitekim ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan bunu yapmakta. 

Bazıları ısrarla şunu topluma lanse etmekte, “herkesle kavgalıyız”. Sanki bu kavganın

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ermenistan üzerinden değiştirilmek istenen bölgesel dengeler 13 Ekim 2018 | 4.452 Okunma Rusya, Ukrayna üzerinden Amerikan girişimini nasıl önleyecek? 17 Eylül 2018 | 4.404 Okunma Bakü'nün kurtuluş günü ve içerdiği mesaj 15 Eylül 2018 | 3.124 Okunma Türkiye'nin uyarılarını dikkate almadan istikrar ve barış mümkün değil! 10 Eylül 2018 | 4.323 Okunma İdlib hangi beklentilerin yansımasıdır? 08 Eylül 2018 | 3.857 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar