Eski dünya çökerse...

Amerikan merkezli içinde bulunduğumuz dünya şartlarına, bu sisteme uyan herkes tarafından giderek itiraz edilmeye başlandı. ABD’nin kendi içindeki durumların bu genel gidişatı oldukça keskin alakası söz...

Amerikan merkezli içinde bulunduğumuz dünya şartlarına, bu sisteme uyan herkes tarafından giderek itiraz edilmeye başlandı. ABD’nin kendi içindeki durumların bu genel gidişatı oldukça keskin alakası söz konusu. Şimdiye kadar sürekli yeni düşman oluşturulması yeni hedeflere varmaları için bayağı işe yaradı. 

Sadece son yüzyılda; önce kızıl komünizm, sonra yeşil İslam, artarda Amerika politikalarının genişlemelerinin anahtarı oldu. 

İkinci Dünya Savaşı sonrası oturup anlaştıkları konularda, madde madde geri adım atıldı. Anlaştıkları her madde çiğnendi. ABD ağırlıklı yeni dünya, bu ikili sistemi başından itibaren istemiyormuş. Önce anlaşma sükûnet, sonra yeniden hamle söz konusu idi. 

Çünkü Afganistan’a girmek istiyordu. İlk akla gelen esas hedef, Sovyetlerin çöküşü için idi. Son

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ermenistan üzerinden değiştirilmek istenen bölgesel dengeler 13 Ekim 2018 | 4.665 Okunma Rusya, Ukrayna üzerinden Amerikan girişimini nasıl önleyecek? 17 Eylül 2018 | 4.568 Okunma Bakü'nün kurtuluş günü ve içerdiği mesaj 15 Eylül 2018 | 3.226 Okunma Türkiye'nin uyarılarını dikkate almadan istikrar ve barış mümkün değil! 10 Eylül 2018 | 4.385 Okunma İdlib hangi beklentilerin yansımasıdır? 08 Eylül 2018 | 3.918 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar