Yılmaz Özdil'den bir abisi olarak istirhamım

Habertürk yazarı Serdar Turgut bugün köşesinden büyük kitlelere ulaşan ve kanaat önderi olan Yılmaz Özdil'e seslendi. Turgut yazısında 'Bence Özdil doğru tavır için çok desteklemekte olduğu İmamoğlu’nu örnek almalı.' ifadelerine yer vererek Özdil'i tüm düşüncelere karşı hoşgörülü ve saygılı olmaya davet etti...

Yahu, yazının bu başlığını atarken hayli zorlandım.
Abi demem yanlış anlaşılır mı diye endişelendim ilk önce..."Büyüklük mü taslıyor diye düşünür"dedim ama  sonra baktım 10 yaş büyüğüm bu yüzden sakınca görmedim.

Sonra benim yaşıma uyan istirham kelimesi aklıma gelinceye kadar 'tavsiye’de takıldım, kafamda bununla boğuştum. Bunu yazsaydım bu ben daha iyisini biliyormuşumcasına bir tavsiyeci anlamına olmayacaktı ama yanlış anlaşılması da mümkündü; beni haddime olmayan şekilde konumlandırabilir.

Sonra istirhamı bulunca çok rahatladım. Bu kelimeyi hem çok severim hem de zarif bulurum, dahası Yılmaz Özdil’e yönelik bu yazının ruhuna daha da uyuyordu.

 ***

 

İlk önce kendimle ilgili kısa bir not.

Uzun yıllardır en beğenerek okuduğum yazardır Yılmaz Özdil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fırat'ın doğusunda adım adım Rusya'nın Naumkin Planı uygulanıyor 21 Ekim 2019 | 3.803 Okunma Eyvah! Karım alışverişe çıktı 20 Ekim 2019 | 2.348 Okunma Bazı kadın davranışları üzerine gözlemler 19 Ekim 2019 | 1.981 Okunma Güzel ve yalnız ülkemiz 17 Ekim 2019 | 2.814 Okunma Bilinçaltı hasarlı bir gazeteci 16 Ekim 2019 | 2.735 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar