Yılmaz Özdil'den bir abisi olarak istirhamım

Habertürk yazarı Serdar Turgut bugün köşesinden büyük kitlelere ulaşan ve kanaat önderi olan Yılmaz Özdil'e seslendi. Turgut yazısında 'Bence Özdil doğru tavır için çok desteklemekte olduğu İmamoğlu’nu örnek almalı.' ifadelerine yer vererek Özdil'i tüm düşüncelere karşı hoşgörülü ve saygılı olmaya davet etti...

Yahu, yazının bu başlığını atarken hayli zorlandım.
Abi demem yanlış anlaşılır mı diye endişelendim ilk önce..."Büyüklük mü taslıyor diye düşünür"dedim ama  sonra baktım 10 yaş büyüğüm bu yüzden sakınca görmedim.

Sonra benim yaşıma uyan istirham kelimesi aklıma gelinceye kadar 'tavsiye’de takıldım, kafamda bununla boğuştum. Bunu yazsaydım bu ben daha iyisini biliyormuşumcasına bir tavsiyeci anlamına olmayacaktı ama yanlış anlaşılması da mümkündü; beni haddime olmayan şekilde konumlandırabilir.

Sonra istirhamı bulunca çok rahatladım. Bu kelimeyi hem çok severim hem de zarif bulurum, dahası Yılmaz Özdil’e yönelik bu yazının ruhuna daha da uyuyordu.

 ***

 

İlk önce kendimle ilgili kısa bir not.

Uzun yıllardır en beğenerek okuduğum yazardır Yılmaz Özdil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan yeniden yapılacak dünya sistemi içinde Türkiye'nin yerini almaya çalışıyor 24 Kasım 2020 | 0 Okunma Arınç ve Babacan'ın mesajlarındaki ortak önemli noktaya dikkat edelim 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Zirvedeki iki dizi ve varoluş krizimiz 22 Kasım 2020 | 0 Okunma Bir Başkadır'ı izlerken 21 Kasım 2020 | 0 Okunma Atatürk Merkez Bankası'na bugünlerde acaba ne derdi? 20 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar