Yılmaz Özdil'den bir abisi olarak istirhamım

Habertürk yazarı Serdar Turgut bugün köşesinden büyük kitlelere ulaşan ve kanaat önderi olan Yılmaz Özdil'e seslendi. Turgut yazısında 'Bence Özdil doğru tavır için çok desteklemekte olduğu İmamoğlu’nu örnek almalı.' ifadelerine yer vererek Özdil'i tüm düşüncelere karşı hoşgörülü ve saygılı olmaya davet etti...

Yahu, yazının bu başlığını atarken hayli zorlandım.
Abi demem yanlış anlaşılır mı diye endişelendim ilk önce..."Büyüklük mü taslıyor diye düşünür"dedim ama  sonra baktım 10 yaş büyüğüm bu yüzden sakınca görmedim.

Sonra benim yaşıma uyan istirham kelimesi aklıma gelinceye kadar 'tavsiye’de takıldım, kafamda bununla boğuştum. Bunu yazsaydım bu ben daha iyisini biliyormuşumcasına bir tavsiyeci anlamına olmayacaktı ama yanlış anlaşılması da mümkündü; beni haddime olmayan şekilde konumlandırabilir.

Sonra istirhamı bulunca çok rahatladım. Bu kelimeyi hem çok severim hem de zarif bulurum, dahası Yılmaz Özdil’e yönelik bu yazının ruhuna daha da uyuyordu.

 ***

 

İlk önce kendimle ilgili kısa bir not.

Uzun yıllardır en beğenerek okuduğum yazardır Yılmaz Özdil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk ve tabii ki son araştırmacı gazetecilik çalışmam: Galatasaray kutlama gecesi gözlemlerim 27 Mayıs 2019 | 1.188 Okunma Seçim paradoksu 26 Mayıs 2019 | 1.659 Okunma ABD'den Türkiye'ye yeni tehdit: İnsan Gübreleme 24 Mayıs 2019 | 3.987 Okunma Doktoruma 'YSK gerekçeli kararından önce erken gitmeme izin ver' diye yalvardım 22 Mayıs 2019 | 2.137 Okunma Ciddiyetin son nefesi 21 Mayıs 2019 | 2.362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar