John Bolton'u Türkiye'de en sinirlendiren olay

Washington’un siyasi dedikodu çarkları hiç durmaz, bu şehir 7/24 siyasi dedikodu üzerine yaşar.Bugünlerde ulusal güvelik ve dış politika çevrelerinin favori dedikodusu John Bolton ve onun son Türkiye...

Washington’un siyasi dedikodu çarkları hiç durmaz, bu şehir 7/24 siyasi dedikodu üzerine yaşar.
Bugünlerde ulusal güvelik ve dış politika çevrelerinin favori dedikodusu John Bolton ve onun son Türkiye temasları.
Deniliyor ki Bolton’un zaten çok dengeli olmayan ruh hali Türkiye gezisinde yaşanılanlardan sonra daha da bozulmuş. 
Yaşadığı diplomatik skandalı çevresine anlatırken hayli sinirlendiği ve yaşadıklarına hayli bozulmuş olduğu görünüyormuş.
Ve yine konuşulanlara göre Ankara’da yaşadıkları arasında en çok da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’un Twitter’den attığı mesaja bozulmuş ve kızmış.

TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİ 

Başkan Erdoğan tarafından kabul edilmeyen ve bir basın toplantısı bile yapmadan apar topar Ankara’dan ayrılan Bolton için Twitter hesabından paylaştığı mesajında Altun, "Umarım kendisi dünyaca ünlü Türk misafirperverliğini tatmıştır" ifadesini kullanmıştı.
Okuduğumda beni tebessüm ettiren bu zeki mesajın Bolton’u bozması ve sinirlendirmesi normal tabii. Ama döndükten sonra aradan zaman geçmesine rağmen bunu hala daha etrafına anlatması canının bayağı yandığını da gösteriyor.

ACABA FARKINDA MI?

Aslında Ankara’da yaşadıkları sadece kendisinin neden olduğu şeylerdi. 
İsrail’deyken öyle abuk sabuk konuşmasaydı, Ankara’da başına gelenlerin hiç birisi olmayabilirdi. 
Ama ruhsal dengeleri zaten bozuk olduğundan hele İsrail konusu devreye girdiğinde iyice tuhaflaşabildiğinden neyi nasıl konuşacağını bazen unutabiliyor, dediklerinin nerelere varabileceğini, değerlendirmekten uzaklaşabiliyor. Biraz makul düşünebilse İsrail’de dediklerinin Ankara’da hiç hoş karşılanmayacağını herhalde onun bile görebilmesi gerekiyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2020 seçiminde ABD'nin başkanı o olacak 26 Mart 2019 | 4.627 Okunma 3 senedir beklenen rapor bitti ve siyasi fırtına çıktı 25 Mart 2019 | 7.241 Okunma S-400, F-35 ve Amerika 23 Mart 2019 | 6.315 Okunma Doğu Akdeniz'den Türkiye'yi dışlama manevraları 22 Mart 2019 | 6.819 Okunma Erdoğan her zaman hedefte oldu 21 Mart 2019 | 7.155 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar