Casus dünyası Trump'a başkaldırdı

Trump'ın Putin ile zirvesinden sonra Amerika'da yer yerinden oynadı. Rusya'nın son ABD seçimine müdahale etmiş olmasını zirveye getirmeyen Trump'ın çok alttan aldığı, kendisini ve Amerika'yı ezdirdiği ve ülkenin...

Trump'ın Putin ile zirvesinden sonra Amerika'da yer yerinden oynadı.

Rusya'nın son ABD seçimine müdahale etmiş olmasını zirveye getirmeyen Trump'ın çok alttan aldığı, kendisini ve Amerika'yı ezdirdiği ve ülkenin rezil olmasına yol açtığı hem Demokratlar hem de Cumhuriyetçiler tarafından söyleniyor.

En sert tepkiyi Amerika'nın casus camiası koydu.

Kendisi de bir eski üst düzey casus olduğundan Putin’i en iyi tanıyabileceklerin kendileri olduğunu düşünen Amerikan casus camiası Trump’ın bu gidişiyle Putin’in oyuncağı haline geleceğini düşünüyor.

Eski CIA Başkanı ve cemaatin etkili ismi John Brennan zirvedeki davranışı nedeniyle Trump’ı vatana ihanet ile bile suçladı.

Şu an Ulusal İstihbarat Direktörü olan Dan Coats, Trump aleyhine açıklama yaptı.

Halen yönetim içinde üst düzey istihbaratçı görevi olan bir bürokratın böylesine konuşması tuhaf karşılansa da, Dan Coats’ın istifa etmeyi düşündüğü söyleniyor.

Dan Coats Amerikan istihbarat camiasının duygularını yansıttığını söyleyerek Rusların son seçime müdahale ettikleri yolunda ellerinde delil bulunduğunu ve bunu Trump’ın da bilmesine rağmen kendilerine inanmak yerine Ruslara daha fazla güveniyormuş gibi davrandığını vurguluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İkinci dönemi başlarken bir Trump değerlendirmesi 30 Ekim 2020 | 66 Okunma CHP'nin başarılı olması için Trump'dan öğreneceği çok şey var 29 Ekim 2020 | 1.189 Okunma Hüznün de resmi çekilir 27 Ekim 2020 | 273 Okunma Yazarlık ve Marlon Brando 25 Ekim 2020 | 103 Okunma Romana hazırlanmak 22 Ekim 2020 | 82 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar