Casus dünyası Trump'a başkaldırdı

Trump'ın Putin ile zirvesinden sonra Amerika'da yer yerinden oynadı. Rusya'nın son ABD seçimine müdahale etmiş olmasını zirveye getirmeyen Trump'ın çok alttan aldığı, kendisini ve Amerika'yı ezdirdiği ve ülkenin...

Trump'ın Putin ile zirvesinden sonra Amerika'da yer yerinden oynadı.

Rusya'nın son ABD seçimine müdahale etmiş olmasını zirveye getirmeyen Trump'ın çok alttan aldığı, kendisini ve Amerika'yı ezdirdiği ve ülkenin rezil olmasına yol açtığı hem Demokratlar hem de Cumhuriyetçiler tarafından söyleniyor.

En sert tepkiyi Amerika'nın casus camiası koydu.

Kendisi de bir eski üst düzey casus olduğundan Putin’i en iyi tanıyabileceklerin kendileri olduğunu düşünen Amerikan casus camiası Trump’ın bu gidişiyle Putin’in oyuncağı haline geleceğini düşünüyor.

Eski CIA Başkanı ve cemaatin etkili ismi John Brennan zirvedeki davranışı nedeniyle Trump’ı vatana ihanet ile bile suçladı.

Şu an Ulusal İstihbarat Direktörü olan Dan Coats, Trump aleyhine açıklama yaptı.

Halen yönetim içinde üst düzey istihbaratçı görevi olan bir bürokratın böylesine konuşması tuhaf karşılansa da, Dan Coats’ın istifa etmeyi düşündüğü söyleniyor.

Dan Coats Amerikan istihbarat camiasının duygularını yansıttığını söyleyerek Rusların son seçime müdahale ettikleri yolunda ellerinde delil bulunduğunu ve bunu Trump’ın da bilmesine rağmen kendilerine inanmak yerine Ruslara daha fazla güveniyormuş gibi davrandığını vurguluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO toplantısında ne yapacağımızı önceden ilan etmek zorunda mıydık? 07 Aralık 2019 | 14 Okunma Kaz ve şarap 06 Aralık 2019 | 2.625 Okunma Hayalimdeki ülke 05 Aralık 2019 | 2.947 Okunma Türkiye'de çok kritik bir süreç başladı 04 Aralık 2019 | 4.247 Okunma Onu çok özledim 03 Aralık 2019 | 2.752 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar