Ameliyat

Dün sol dizimden ameliyat oldum.Babam da yıllar önce benzer bir ameliyat geçirmişti...

Belki inanmayacaksınız ama kendi ameliyatıma korkmak yerine babamın ameliyatı öncesi ve sonrasında yaşananları hatırlayıp onlara tekrar koktum, kendi sorunlarımı böylece unuttum.

***

Babam o günlerde kendi deyimiyle orta yaşlarını yaşıyordu, henüz 90 olmamıştı. Benim bile anne dememin garip kaçacağı yaştaki kızlarla flört ediyordu. Çeşitli uyuşturucular ile deneyler yaptıktan sonra yazılarını yazan William Burroughs gibi davranıyor ama o kitap yazmak yerine kendisine bir hayat yazıyordu. Tehlikeli yaşamın sonunda olacaklar oldu ve bir kaza sonucu bacak ameliyatı için hastaneye yattı.

***

Sabah ameliyata alacaklar ama o bahçeye çıkarılması gerektiğini çünkü pipo içme zorunluluğu olduğunu söyledi. Yaşı haylice fazla olduğu için zaten risk bulunduğunu buna izin veremeyeceklerini söylediler. Ben onun sadece bir deli değil aynı zamanda bir esrarkeş de olduğunu ve birkaç fırt piponun, bir garantisi olmamakla birlikte, onu belki biraz sakinleştirebileceğini söyleyince buna göz yumdular. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim paradoksu 26 Mayıs 2019 | 1.621 Okunma ABD'den Türkiye'ye yeni tehdit: İnsan Gübreleme 24 Mayıs 2019 | 3.984 Okunma Doktoruma 'YSK gerekçeli kararından önce erken gitmeme izin ver' diye yalvardım 22 Mayıs 2019 | 2.137 Okunma Ciddiyetin son nefesi 21 Mayıs 2019 | 2.362 Okunma İstanbul Havalimanı ilk deneyim 20 Mayıs 2019 | 3.905 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar