Erdoğan’ın BM’de adalet çağrısından Türkiye’de adaletin durumuna

Adalet’ ve ‘hakkaniyet’ kavramları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Eylül tarihinde New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na hitaben yaptığı konuşmada en kuvvetli şekilde vurguladığı temalardı.

Küresel sistemin yapısı ve işleyişine ilişkin eleştirilerini ve ayrıca önemli uluslararası sorunların çözümüne dönük bakışını her seferinde bu kavramlar üzerinden ortaya koydu.

İlginçtir ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen salı günü yeni yasama yılının başlaması dolayısıyla TBMM Genel Kurulu’na açarken yaptığı konuşmada bir ara sözü BM’ye hitabına getirerek şöyle dedi:

Birleşmiş Milletler sistemi başta olmak üzere her alanda adaleti savunurken, kendi ülkemizde bu konuda geride kalmayı kabul edemeyiz.”

Cumhurbaşkanı, konuşmasının bir başka bölümünde “Kendimiz ve tüm insanlık için adalet peşinde koşarken, bunun çerçevesini oluşturan kanunlarımızı da sürekli geliştirmek zorundayız” diye konuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yoğun bakımdaki hasta sayısı neden açıklanmıyor? 05 Ağustos 2020 | 241 Okunma COVID-19 ile mücadelede haziran başı rakamlarına döndük 25 Temmuz 2020 | 2.354 Okunma İstanbul Sözleşmesi kadınlar için hayati bir kazanım 24 Temmuz 2020 | 1.954 Okunma Nasıl sonuçlanacağını çok merak ettiğim bir dava 22 Temmuz 2020 | 2.142 Okunma Hangi faaliyet darbedir, hangisi değildir? 21 Temmuz 2020 | 2.599 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar