Erdoğan’ın BM’de adalet çağrısından Türkiye’de adaletin durumuna

Adalet’ ve ‘hakkaniyet’ kavramları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Eylül tarihinde New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na hitaben yaptığı konuşmada en kuvvetli şekilde vurguladığı temalardı.

Küresel sistemin yapısı ve işleyişine ilişkin eleştirilerini ve ayrıca önemli uluslararası sorunların çözümüne dönük bakışını her seferinde bu kavramlar üzerinden ortaya koydu.

İlginçtir ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen salı günü yeni yasama yılının başlaması dolayısıyla TBMM Genel Kurulu’na açarken yaptığı konuşmada bir ara sözü BM’ye hitabına getirerek şöyle dedi:

Birleşmiş Milletler sistemi başta olmak üzere her alanda adaleti savunurken, kendi ülkemizde bu konuda geride kalmayı kabul edemeyiz.”

Cumhurbaşkanı, konuşmasının bir başka bölümünde “Kendimiz ve tüm insanlık için adalet peşinde koşarken, bunun çerçevesini oluşturan kanunlarımızı da sürekli geliştirmek zorundayız” diye konuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fırat’ın doğusunda 2012 sonrasındaki denklem altüst oldu 15 Ekim 2019 | 3.558 Okunma Türkiye’nin harekâtı uluslararası politikanın en önemli konusu 11 Ekim 2019 | 3.269 Okunma Başkan Trump’ın yakışıksız üslubu ile yaşamayı öğrenmek 10 Ekim 2019 | 2.326 Okunma Trump'ın kararı... Geçen yılki öyküyle benzeyen ve benzemeyen noktalar 08 Ekim 2019 | 2.941 Okunma Erdoğan’ın BM’de adalet çağrısından Türkiye’de adaletin durumuna 05 Ekim 2019 | 2.567 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar