“Verdiğim bilgilerle 500 FETÖ’cü tutuklandı”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yıllardır belediyedeki görevine gelmemesine rağmen maaş alan, bastırdığı kartvizite “FETÖ uzmanı” yazdıran Ç.A.’nın görevine...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yıllardır belediyedeki görevine gelmemesine rağmen maaş alan, bastırdığı kartvizite “FETÖ uzmanı” yazdıran Ç.A.’nın görevine son verdi. Ç.A. ise devletin hassas birimlerinin işe niçin gitmediğini bildiğini belirtti, “Benim yardımlarımla, 500 civarında FETÖ’cü ya tutuklandı ya da haklarında soruşturma açıldı. Şimdi işsiz kaldım. Kendimi Türk Milleti’ne emanet ediyorum” dedi.

Ç.A., 2009’da ASKİ’de çalışmaya başladı. Ç.A.’nın belediyedeki son görevi özel kalem müdürlüğünde müşavir kadrosu. Bu göreve başladığı 24 Temmuz 2015 tarihinden sonra Ç.A.’nın hiç işe gitmeden maaşını aldığı ortaya çıktı. Ç.A., niçin işe gitmediğine ilişkin belediye yetkililerinin sorusu üzerine, “Devlete çalıştığını” söylemekle yetindi. Belediye, MİT’e başvurup bu kişinin kendileri için çalışıp çalışmadığını sordu, ancak MİT Ç.A.’nın kendileriyle bir bağının olmadığını bildirdi. İşe gitmemeye devam eden Ç.A.’nın 27 Eylül’de işine son verildi.

İSTİHBARATA ÇALIŞTIM

Kartvizitinde “Araştırmacı yazar- FETÖ uzmanı” yazan Ç.A., bugüne kadar FETÖ’nün iç yüzünü ortaya koyan 8 kitap yazdığını, bunlar arasında FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasının da yer aldığını söyledi. Maaşı belediyeden alıp da devletin başka birimleri için çalıştığını söyleyenler çıkıyor. Bu durumu Ç.A.’ya sordum ve o şunları anlattı:

“2015 yılından bu yana belediyedeki görevime gitmediğim doğru. Ama, sanki her gün işe gidiyormuş gibi sabahtan akşama kadar Milli Kütüphane’ye gidip orada FETÖ ile ilgili çalışma yapıyordum. Bugüne kadar kütüphaneye binden fazla girişim var. C. Savcılığı’nın, emniyetin terör ve istihbarat şubelerinin, yani FETÖ ile mücadele edecek ekiplerin bilgiye ihtiyacı vardı. Onların istedikleri bilgileri elde etmeye, yani kurumların talebi üzerine, FETÖ mensuplarının özellikleri üzerine çalıştım.”

O BİLGİLERİ BEN VERDİM

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye artık neşesini kaybetmiş bir ülke oldu 01 Aralık 2020 | 369 Okunma Özal’ın özel kalem müdürü açıklıyor: ASALA’yı şöyle bitirdik 29 Kasım 2020 | 4.078 Okunma İstanbul uyarısı 27 Kasım 2020 | 1.160 Okunma 26 yıldır süren kedi bıyığı davası 25 Kasım 2020 | 606 Okunma Adalet ve belediyeler 24 Kasım 2020 | 536 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar