Vatandaşımız bunları mutlaka duysun

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle tutuklanan siyasette, yargıda bazı isimlere yakın olduğu basında yer alan Ayhan Bora Kaplan ile ilgili savcılığa gönderilen dosyanın “Temizlenmiş...

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle tutuklanan siyasette, yargıda bazı isimlere yakın olduğu basında yer alan Ayhan Bora Kaplan ile ilgili savcılığa gönderilen dosyanın “Temizlenmiş dosya” olduğu, yani “Gayri resmi ifadelerin” Emniyet’te tutulduğu, yeri geldiğinde ortaya çıkarılacağı söyleniyor.

Ayhan Sefer Üstün, AKP’de Genel Başkan Yardımcılığı, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanlığı ve önemli meclis araştırma komisyonlarında  görev yaptı. Ayhan Bora Kaplan ile ilgili dosyayı ve bu kişinin geçmişini biliyor. Uzun dönem avukatlık da yapan Ayhan Sefer Üstün, bu dosyayı da okudu. İzlenimlerini ve bildiklerini bize şöyle anlattı:

“DOSYA BÖYLE TEMİZLENİYOR”

“Ayhan Bora Kaplan ile ilgili dosyayı baştan aşağı okudum. Bu kişinin geçmişini de biliyorum. Bu dosya, ‘Temizlenmiş bir dosyadır.’ Bir ceza dosyası alınıyor bazen bakana, bazen başka bir yere götürülüyor. ‘Şu şu ifadeleri’ ya da adamın ‘şu eylemlerini çıkartın’ deniliyor. Dolayısıyla bu dosya, adamın eylemleri, ilişkileri açısından baktığımızda ‘temizlenmiş’ bir dosyaya dönüştürülüyor.”

Üstün’e, bu dosyada “Niçin temizlik yapıldığını” sorduğumda “Üç temel...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O sırlara, telefon sorgusuyla ulaşılacak 19 Eylül 2023 | 560 Okunma Vatandaşımız bunları mutlaka duysun 17 Eylül 2023 | 977 Okunma Ayakkabılar içinde 50 bin Euro ve ürküten ifadeler 15 Eylül 2023 | 2.738 Okunma Şu rezaletlere bakar mısınız? 13 Eylül 2023 | 570 Okunma Söz konusu vatan olunca, kızlar büyük bir adım attı 12 Eylül 2023 | 201 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar