Tarikat lideri konuştu: Atatürk’e kurban olsunlar

Menzil- Bir Tarikatın İki Yüzü kitabımda, tarikatın Menzil ve Buhara şeyhlerine Atatürk, laiklik, siyaset, ticaret ile ilgili sorular da yöneltmiştim. Bugün, Atatürk’ü tartışanlara, Atatürk için ağır ifadelerde bulunanlara şiddetle karşı çıkıyorlar.

Ama, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda müdür düzeyinde olanlardan bazıları utanmadan sosyal medyada Atatürk ve Cumhuriyet aleyhine yazmaktan utanmıyorlar, çekinmiyorlar.

Eğitimde neredeyse atamalardan sorumlu olan bir eğitim sendikasının hem şube sekreteri hem de Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü olan Ertuğrul Yıldız’ı sanki özenle seçip bu göreve getirmişler. Sanırsınız Milli Eğitim Bakanlığı, şube müdürü atarken, aranan kriterler arasında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygısızlık yapılması koşulunu aranıyor olacak ki CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da, Bakan Ziya Selçuk’a, bu soruyu yöneltiyor.

YAZIKLAR OLSUN!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vetonun ardından geleceklere bakalım 11 Aralık 2019 | 2.023 Okunma Bunlar yapılmadan mücadele olmaz 10 Aralık 2019 | 2.782 Okunma İhalede 88 milyon lira farkın bir anlamı yok... 08 Aralık 2019 | 343 Okunma O veto edildi, ya diğer yasa? 06 Aralık 2019 | 2.667 Okunma Onca konutun parası kimin cebinde? 04 Aralık 2019 | 3.064 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar