Tarikat lideri konuştu: Atatürk’e kurban olsunlar

Menzil- Bir Tarikatın İki Yüzü kitabımda, tarikatın Menzil ve Buhara şeyhlerine Atatürk, laiklik, siyaset, ticaret ile ilgili sorular da yöneltmiştim. Bugün, Atatürk’ü tartışanlara, Atatürk için ağır ifadelerde bulunanlara şiddetle karşı çıkıyorlar.

Ama, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda müdür düzeyinde olanlardan bazıları utanmadan sosyal medyada Atatürk ve Cumhuriyet aleyhine yazmaktan utanmıyorlar, çekinmiyorlar.

Eğitimde neredeyse atamalardan sorumlu olan bir eğitim sendikasının hem şube sekreteri hem de Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü olan Ertuğrul Yıldız’ı sanki özenle seçip bu göreve getirmişler. Sanırsınız Milli Eğitim Bakanlığı, şube müdürü atarken, aranan kriterler arasında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygısızlık yapılması koşulunu aranıyor olacak ki CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da, Bakan Ziya Selçuk’a, bu soruyu yöneltiyor.

YAZIKLAR OLSUN!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağış iadesinden, bağış toplanmasına gelindi  01 Nisan 2020 | 2.425 Okunma İki doktor başkandan şok açıklamalar 31 Mart 2020 | 6.138 Okunma Öldüren virüs değil! 29 Mart 2020 | 871 Okunma İhmalin ağır faturasını ödüyoruz 27 Mart 2020 | 3.838 Okunma Dünya Sağlık Örgütü’nün koronavirüs cevapları 25 Mart 2020 | 2.392 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar