Son eseri: 100. Yıl Camisi ve Şehitler Anıtı oldu

Sözcü yazarı Saygı Öztürk bu hafta 'Son eseri: 100. Yıl Camisi ve Şehitler Anıtı oldu' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Eskişehir’in 5 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, 26 Ocak 2024’te, bana ağzı kapalı bir zarf verdi. Bu zarfı 14 Mart’tan önce açmamamı rica etti. Sözlü söylemekle kalmadı, zarfın üzerine, “Sevgili Saygı Öztürk kardeşime, 14 Mart günü bu zarf açılacak” notunu da düştü.

Dün 14 Mart’tı. Zarfı açtım. İçinden “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kısa Tarihçesi” başlıklı yazı, değişik açılardan çekilmiş cami fotoğrafları ve caminin giriş kapısının üzerinde ‘OKU’ yazısının altında Büyükerşen’in fotoğrafı vardı.

Büyükerşen kapalı zarfı SÖZCÜ Medya Grubu Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’e böyle teslim etmişti.

Büyükerşen, 86 yaşında. 1 Nisan’da belediye başkanlığı sona erecek. Ancak gidene kadar tamamlamak istediği heykeller var. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Annelerimize ve Kadınlarımıza Saygı ve Şükran Anıtı’nın açılışını yaptı. Bu ay içinde şehitlerimiz için ‘Anıtpark’ı tamamlayıp açılışını yapmak istiyor. Bir kadın, mezarın başında ağlıyor. Anıtın bulunduğu yerde Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale şehitleri için yazdığı şiirden “Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın” satırı yer alıyor. Büyükerşen, şehitlerimize olan saygısını ve onlara başkan olarak son görevini bu anıtla yerine getirmiş olacak. Burası aynı zamanda yeni şehitlik olacak.

ECEVİT’İN RİCASI ÜZERİNE

Yılmaz Büyükerşen’in bana kapalı zarf içinde teslim ettiği zarftan çıkan yazısını okuyoruz:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deprem bölgesindeki “Kayıp” seçmenlerden 22 bin 46’sı adına oy kullanıldı 09 Nisan 2024 | 341 Okunma Menzil’in oyu nereye gitti? 05 Nisan 2024 | 5.807 Okunma Memura, bayram öncesi maaş ödenecek mi? 03 Nisan 2024 | 1.143 Okunma Bu noktaya gelmek kolay olmadı 02 Nisan 2024 | 1.155 Okunma AA, 2 bin 500 kişiyle veri toplayacak 29 Mart 2024 | 224 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar