Sarıklı-cübbeliyi orduevine aldılar gazileri askeri kampa almadılar!

Elazığ Yarı Açık Cezaevi’nin bahçe duvarının telini kesip cezaevi bahçesine giren maskeli kişinin, B-5 koğuşta kalan hasmının yanına kadar gidip onu tabancayla vurması olayı her halde cezaevi tarihinde daha önce yaşanmış bir olay değildi.

Genelde cezaevinden kaçıp hasmını vurmak için gidenler oluyordu ama bu kez durum çok farklı gelişti. Cezaevinde bunlar yaşanırken, belki bir ilk de Lüleburgaz ilçemizde orduevinde yaşandı. Sarıklı, cübbeli, terlikli bir genç orduevine girdi, çayını içti, telefonuyla görüntüler aldı, gülerek dışarıya çıktı. Dışarıda onu bekleyenler, çıkışında fotoğrafını çekenler vardı. 

Orduevlerinin belli kuralları vardır. O kurallara uymayan askerler de içeriye alınmaz. Son yıllarda bu yasak daha çok Silahlı Kuvvetlerimizle ilgili bazı uygulamaları, televizyonlarda eleştiren askerler için uygulandığını belirtelim. Onlara orduevi giriş yasağı uygulanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde sarıklı ve cübbeli kişiler, isterse gazi yakını olsun orduevine alınmıyor. Ancak bu gencin gelişi de çıkışı da ilginçti. Çünkü içeriye gülerek giriyor, elindeki telefonla çekimler yapıyor, sonra gülerek çıkıyor.

SARIKLI AMİRAL DE GÖRDÜ

Geçmişte askerlerin yemin törenine türbanlı olan yakınlarının alınmaması üzüntü vericiydi. Onlar aşıldı. Bu ülke, sarıklı amiral de gördü. Askerlik disiplin mesleğidir. Buna rağmen amiral sarıklı olarak tarikat toplantılarına katıldı. Katıldı ne oldu? Hakkında bir soruşturma bile açılmadı. Orduevine giriş yasakları arasında sarık-cübbe maddesi yer almıyor. Almaz. Çünkü böyle bir şey olacağına ihtimal verilmemiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Adnan Hoca” 8 bin 658 yıl hapis cezasının kaç yılını yatacak? 12 Temmuz 2024 | 2.744 Okunma Sarıklı-cübbeliyi orduevine aldılar gazileri askeri kampa almadılar! 10 Temmuz 2024 | 2.733 Okunma Cezaevinde olanlara inanamayacaksınız 09 Temmuz 2024 | 2.310 Okunma Sınır boyunda bir insan öyküsü 07 Temmuz 2024 | 2.372 Okunma Vatandaşa eziyet alışkanlığı ne zaman bitecek? 05 Temmuz 2024 | 2.758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar