Müsavat Bey yarın çok ağır konuşacak

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’na, Partinin Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener’in, bilgileri dışında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı ve içeriği açıklanmayan görüşmeyle ilgili sorular yöneltiliyor.

Bu yetmiyor, parti içinde bu görüşmeden rahatsızlık duyanların açıklamaları, bazı milletvekillerinin istifası konuşuluyor. Sıkıntılı bu süreçte 24 saat içinde Müsavat Bey geçmişte aynı evi paylaştığı Dr. İbrahim Doğan ile Şenol Uzunmehmetoğlu’nu kaybetti. Dün, Şenol Bey’in cenazesine katılmak için İnebolu yolundaydı.

Akşener’in Saray ziyaretiyle ilgili değişik iddialar gündeme getiriliyor. İYİ Parti’nin 36 milletvekili var. Partisinden ayrılıp henüz başka partiye katılmayan milletvekillerinden Adnan Beker, Bilal Bilici, Salim Ensarioğlu, Ümit Dikbayır, Yüksel Arslan da gelişmeleri izliyor. Aslında İYİ Parti’de herkes bir beklenti içinde. Akşener’e yakın olan milletvekilleri olduğu gibi Koray Aydın’la birlikte hareket edenler de var. Akşener’in görevden aldığı Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım’ı, Müsavat Dervişoğlu’nun yeniden göreve getirmesi de Akşener-Dervişoğlu ilişkisini bozdu.

AMAÇ İYİ PARTİ’Yİ DAĞITMAK MI?

Müsavat Dervişoğlu, Erdoğan-Akşener görüşmesini biliyor ama konuşmaların içeriğini bilmediğini belirtiyor. Tanıdığım kadarıyla bilse de o konuda bir açıklama yapmaz. Nitekim, Akşener, görüşme yaptığını söyleyince, içeriğini de sormadı. İYİ Parti’nin dağıtılması için yoğun çabalar olduğuna ilişkin iddiaları sorduğumda şunları anlattı:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, şunu sordu: Bu arsalar kimin? 12 Haziran 2024 | 6.575 Okunma Müsavat Bey yarın çok ağır konuşacak 11 Haziran 2024 | 1.787 Okunma “Gizli tanık” kelepçeden nasıl kurtuldu? 04 Haziran 2024 | 2.482 Okunma İlk dört maddenin tartışılması lüzumsuz bir konu 31 Mayıs 2024 | 2.681 Okunma Erdoğan’ın ziyaret ettiği Cemevi’nde iki vakıf karşı karşıya 29 Mayıs 2024 | 2.875 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar