‘M7U3H9F8C4’ten müthiş açıklamalar

Sözcü yazarı Saygı Öztürk bu hafta '‘M7U3H9F8C4’ten müthiş açıklamalar' başlıkı yazısını kaleme aldı.

“M7U3H9F8C4” kod adlı kişiye gizli tanıklığın önemi ve anlamı konusunda bilgi verildi. Tanıklığa engel bir halin olup olmadığı soruldu. Olmadığı anlaşıldı. Tanığa; dinlenmeden önce gerçeği söylemesinin önemi, gerçeği söylememesi halinde yalan tanıklık suçundan dolayı cezalandırılacağı ihtar edildi. Usulen yemini yaptırıldı. Tanığa hangi konuda tanıklık edeceği anlatıldı. İfadeye geçildi.

Gizli tanık, “Ayhan Bora Kaplan’ın yanında bulundum ve bu örgüte üye oldum. Şimdi ise o kişi hakkında bildiğim her şeyi samimi olarak anlatmak istiyorum” diyor. Bora’nın önceleri Ankara Kızılay’da kız kardeşi ile birlikte korsan CD işi yaptıklarını, bazı kişilerin gelip avanta istediklerini, onun vermediğini belirtiyor. Gizli tanık, “İşte Bora’nın bulunmadığı bir gün kardeşi Saliha’yı haraç vermedikleri için darp ediyorlar. Bora, kardeşini döven kişiyi bulup ayağından vurdu. Bu olaydan sonra Kızılay’da CD işi yapamayacağı için mahallesi olan Hıdırlık Bölgesine gelerek burada torbacı tabir edilen uyuşturucu satma işine başladı. Uyuşturucu siparişi veriyor, gelen uyuşturucuyu pazarlıyordu” diyor. Hikaye uzun, bunları geçip Bora’nın güçlendiği günlere gelelim.

SAVCININ EVİ VE OTOMOBİLİ

“Ergenekon”, “Balyoz” gibi davalarda ‘Gizli tanık’lar çıkmış, çok can yakmışlardı. Gizli tanıkların sözlerini tek başına ciddiye almak da sakıncalı. O iddialar mutlaka başka belgelerle, tanıklarla, olgularla desteklenmeli. Gizli tanık anlatıyor:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belgeleriyle açıkladı: Deprem bölgesinde 90 bin 200 seçmen kayıp 21 Şubat 2024 | 297 Okunma Unutmayalım, adalet size de lazım olacak 20 Şubat 2024 | 200 Okunma Bu tablo, facianın geleceğini göstermiyor mu? 16 Şubat 2024 | 188 Okunma Adının önünde bakan yazması, ona bu hakkı verir mi? 14 Şubat 2024 | 479 Okunma F-16 alımı başarı mı, fiyasko mu? 13 Şubat 2024 | 460 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar