Kılıçdaroğlu’nu linçten kurtaran genel müdür

Emniyeti, emniyetin içinden gelmiş, her kademesinde çalışmış Celal Uzunkaya yönetiyordu. 25 Temmuz 2018 tarihinde göreve başladı, bir yılını bile doldurmadan görevden alındı.

Biraz geriye gidelim Celal Uzunkaya ve Mustafa Gülcü, Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken gelen bir ihbar, açığa alınmalarına, yıllarca yargılanmalarına neden oldu. Uzun ve yorucu süreçten sonra Celal Bey, İzmir, Antalya emniyet müdürlükleri yaptı. Mesleğinin tam 43. yılında Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bir numarası olmuştu.

Hanefi Avcı, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü döneminde bir kitap yazdı. Kitabında, “Emniyet Teşkilatı bünyesinde cemaat yapılanmasının bulunduğunu, kadrolaşılarak bir suç örgütü oluşturulduğunu, hukuka aykırı eylem ve operasyon yapıldığı, bazı kişiler hakkında komplolar düzenlendiğini” çekinmeden, korkmadan yazdı.

“SENARİSTİ DE, REJİSÖRÜ DE AYNI”

O cezaevine gönderilirken Mülkiye Başmüfettişi Ferda İleri, Mülkiye müfettişleri Mustafa Yavuz, İlhami Doğan ve Polis Müfettişi Necat Özdemiroğlu, Avcı’nın kitabında öne sürdüğü konuları araştırmak-soruşturmakla görevlendirildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Size tarihi bir olayı anlatacağım: Çuval misillemesi 08 Temmuz 2020 | 2.992 Okunma Öyle bir emir asla verilmedi 07 Temmuz 2020 | 3.486 Okunma Bu karardan haberiniz yok mu? 05 Temmuz 2020 | 1.077 Okunma Bu bir torpil listesidir 03 Temmuz 2020 | 5.063 Okunma Danıştay’ın Ayasofya kararı 01 Temmuz 2020 | 2.588 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar