Kılıçdaroğlu’na yumruk attı ‘Adalet beni mağdur etti’ dedi

Ankara’nın Çubak İlçesi’ne bağlı Akkuzulu Köyü’nde 21 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen şehit cenaze töreninde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu linç edilmek istendi....

Ankara’nın Çubak İlçesi’ne bağlı Akkuzulu Köyü’nde 21 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen şehit cenaze töreninde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu linç edilmek istendi. Korumaları ve CHP milletvekilleri, genel başkanı güçlükle bir eve götürebildi. Olay öncesi, olay anı ve sonrasına ilişkin kamera görüntüleri, saldırının planlı ve organize olduğu izlenimi yarattı. Linç girişiminde yer alan ve ifadeleri bile neredeyse kelime kelime aynı olan saldırganlardan tutuklananda olmadı. Aradan tam 153 gün geçti. Bütün bilgi ve belgeleri, görüntüleri ortada olmasına, olayı bazı bakanlar, üst düzel komutanlar, emniyet mensupları da görmesine rağmen bugüne kadar iddianame hazırlanmamasını CHP’liler “skandal” olarak niteliyor, bu duruma şaşırıyor.

BENİ KİMSE ÇAĞIRMADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yumruklayan Osman Sarıgün’le konuştum. O da “Bugüne kadar iddianamenin hazırlanmamasına, mahkemeye çağrılmamama  ben de şaşıyorum” diyor ve şöyle devam ediyor:

“Adalet beni de mağdur etti. Pazartesi ve perşembe günleri jandarmaya gidip imza atıyorum. Ankara’dan bir avukat geldi,  imza atma işini kaldıracağını söyledi ama daha kaldırılmadı. 12 Eylül 2019’a kadar imza atacağım söylenmişti. Sürem doldu. Şimdi de 22 Ocak’a kadar imza atma zorunluluğu getirildiği söylendi.” Bir türlü davasının açılmamasını soruyorum. Şu karşılığı veriyor: “Beni daha savcılıktan veya başka bir yerden çağırmadılar. Vallaha bilmiyorum niye çağırmadıklarını. Ben de bu duruma  şaşırıyorum.” Yaşananlardan dolayı pişmanlık duyup duymadığını sorduğumda Osman Sarıgün şunları anlattı:

BAŞTA BANA KORUMA VURDU

“Pişmanlığım şöyle. Ben mağdur oldum. Çalışmaya gidemiyorum. Pazartesi-Perşembe günleri imza olunca bir yere çalışmaya gidemiyorum. Alnımın emeğiyle çalışıp yiyen insanım. Kimseden para istemiyorum ama çalışamadığım için de mağdurum. Savcılıkta verdiğim ifadede pişman olduğumu, üzgün olduğumu belirtip özür de dilemiştim. Yalnız ben değil, köyden 58 kişi haftada iki gün imza vermeye gidiyor. Çubuk’un içinde de aynı durumda olanlar var. Böyle bir olaya sebebiyet verdiğim için bana kızan da var, kızmayan da var. Bazıları ‘Başımıza gelen hep senin yüzünden oldu’ diyor. Sohbetlerimizde kimileri de ‘Yapmamalıydın’ diyor. Aslında başta bana koruma vurdu. Ben de ona vurdum gözlüğünü kırdım. Korumaya bir daha vurmak istedim. O gözlüğünü almak için eğilince ‘Eyvahh’ dedim. Kılıçdaroğlu’nu karşımda gördüm. O anda iş işten geçti.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zarrab ve işbirlikçileri Türkiye’de yargılanmalıydı 23 Eylül 2020 | 637 Okunma İşte rapor: 5 askerimiz böyle şehit oldu 22 Eylül 2020 | 2.028 Okunma Sorumluluktan kurtulamazsınız 20 Eylül 2020 | 724 Okunma Kamu zararı oldu kamu yararı 18 Eylül 2020 | 1.120 Okunma THK’yı AKP’lileştirme operasyonu 16 Eylül 2020 | 612 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar