Kılıçdaroğlu adaylıktan niçin çekilmediğini SÖZCÜ'ye anlattı

4 Kasım, CHP tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. Partililerin büyük ilgi gösterdiği, yer yer gerilimlerin yaşandığı CHP 38. Kurultayında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM Grup...

4 Kasım, CHP tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. Partililerin büyük ilgi gösterdiği, yer yer gerilimlerin yaşandığı CHP 38. Kurultayında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM Grup Başkanı Özgür Özel yarıştı. İlk turda, az bir oy farkıyla Özgür Özel öndeydi. İkinci tur başlamadan Kılıçdaroğlu adaylıktan çekilmeyi kararlaştırdı. Bunu da, Divan Başkanı Ekrem İmamoğlu’na bildirdi. Salonda bambaşka bir hava esecekti.

Ne olduysa oldu, @ekremedit hesabından, son dakika bilgisi olarak “Ekrem İmamoğlu’nun önerisiyle Kemal Kılıçdaroğlu seçim yarışından çekiliyor” diye tweet atıldı. Kılıçdaroğlu’na bunu gösterdiklerinde son derece rahatsız oldu. Ne olduğunu, o an neler yaşandığını Kemal Kılıçdaroğlu, SÖZCÜ’ye şöyle anlattı:

TALİMATLA YAPIYORMUŞUM GİBİ

“Gazeteci olup, aynı zamanda vicdan sahibi olmak güzel bir şey. Kurultayımızla ilgili konulara bu aşamada girmenin artısı, eksisi olabilir. Arkadaşları da yaralamak istemiyorum. Böyle bir gerilimli ortam zaman zaman oluştu. Daha sakin bir sürecin içine süratle evrilmemiz gerekiyor öyle düşünüyorum.”

Kılıçdaroğlu’nun, seçimin ikinci turuna katılmayıp, genel başkan adayı Özgür...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O sözler Akşener’i şaşırttı: Demek öyle diyorlar? 01 Aralık 2023 | 1.807 Okunma Peki devletin vicdanı yok mu? 29 Kasım 2023 | 317 Okunma Haritanın rengini biz değiştireceğiz 28 Kasım 2023 | 314 Okunma Cumhuriyetle turizm hedefleri 26 Kasım 2023 | 99 Okunma Validen, öğretmenine mektup 24 Kasım 2023 | 618 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar