Devlet malı ve gece 03.00’te duvar sulayan vali

“Yıl 1994’ün ortasıdır. Bilecik Valisi merhum Refik Arslan Öztürk, sıcak bir yaz akşamı, İçişleri Bakanlığı’nın toplantısından dönmektedir. Şoför koltuğunda...

Yıl 1994’ün ortasıdır. Bilecik Valisi merhum Refik Arslan Öztürk, sıcak bir yaz akşamı, İçişleri Bakanlığı’nın toplantısından dönmektedir. Şoför koltuğunda, yılların emektarı değerli abimiz Hayrettin Kaya oturmaktadır.

Gece saat 03.00 sularında, Bilecik’in Sanayi rampasından aşağı inen araç hızlanır. Hayrettin abinin gözlerinden uyku akmaktadır. Bir an önce Vali Beyi konağına bırakıp evine giderek dinlenmeyi düşünür. Köy Hizmetleri Kavşağına gelmişlerdir ki, Vali Bey seslenir: “Hayrettin Bey sola girelim.”

Hayalleri suya düşen Hayrettin Kaya abi, şaşkın bir şekilde sola girer. “Nereye Efendim?” der. Vali Bey, bir yandan inmeye hazırlanırken, bir yandan da ağzından su cümleler dökülür:

“Fakülte açılacak, yakında öğrenciler gelecek. Binaları hazırlamamız lazım. Bu günde arka binaya giden yolun istinat duvarı yapılacaktı. Onu bir kontrol edelim. Yapıldıysa da güneş doğmadan sulayalım. İsçiler sulamayı unuturlarsa, yazık olur betona.”

Hayrettin abi şaşkındır ama alışıktır böyle sürprizlere. Aracı Vali...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SADAT’ın yerini başka şirketler mi alıyor? 27 Ocak 2023 | 20 Okunma Yüksek Seçim Kurulu için “Nafile Turlar” 25 Ocak 2023 | 808 Okunma Bir “Leyla Başkan” vardı 24 Ocak 2023 | 506 Okunma Kaçıncı Cumhurbaşkanı olacağı bile tartışmalı 22 Ocak 2023 | 435 Okunma Mansur Yavaş’ı da böyle boğuyorlar 20 Ocak 2023 | 1.116 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar