Baykal, Erdoğan’la pazarlık yaptı mı?

Deniz Baykal’ın peşini hiç bırakmayan iddialardan birisi de  “pazarlık yaparak Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekili olmasına izin vermesi” olduğu belirtilir. Bu konuyu Baykal’a sorduğumuzda...

Deniz Baykal’ın peşini hiç bırakmayan iddialardan birisi de  “pazarlık yaparak Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekili olmasına izin vermesi” olduğu belirtilir. Bu konuyu Baykal’a sorduğumuzda “Yasakların kaldırılmasını bazılarının anlamadığını” belirtti, “Siyasi fırsatçılık yapamazdık. Kapkaççı siyaset anlayışı içinde olmadık, olamazdık. Rakibimizin siyasal haklarının tam olması temel inancımız. ‘Vardır bir dümen’ anlayışı çok sağlıksız, çok tehlikeli, aşılması gereken bir durum” dedi.

Erdoğan’la pazarlık yaptı iddiaları ve güncel konularla ilgili SÖZCÜ ve Cumhuriyet Temsilcileri’nin sorularını Baykal şöyle cevaplandırdı:

PAZARLIK VARDIR DİYE BAKILIYOR

“Demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan hakları diyen aydınlarımız; ben de, CHP de insan hakları, hukukun üstünlüğü ve demokrasi doğrultusunda bir adım attığım zaman buna ‘Bir pazarlığı vardır’ diye bakıyorlar. Böyle bir alışkanlık içindeler. Çünkü siyasi kültür bu. Bunun arkasında bir hesap, bir çıkar, bir pazarlık vardır diyen bir siyasi ortamımız var. Bu çok sağlıksız, çok yanlış, çok büyük haksızlık.

Biz 12 Mart’ta...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakanlık ile Ensar arasındaki sır 23 Temmuz 2021 | 1.498 Okunma “Mehmet gitme; öleceksin” 21 Temmuz 2021 | 2.372 Okunma Üsteğmenin Kıbrıs Barış Harekatı anıları 20 Temmuz 2021 | 380 Okunma Devletin silahları kimlerin elinde? 18 Temmuz 2021 | 3.005 Okunma Valizleri hazır, cezaevine götürülmeyi bekliyorlar 16 Temmuz 2021 | 2.159 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar