Bakın şu seçim skandallarına

Seçimlerle ilgili ilginç gelişmeler oluyor. Hükümete yakınlığı ile bilinen gazetelerde, CHP ve İYİ Parti’den belediye başkan ya da belediye meclis üyeliğine aday yapılanların bölücü terör...

Seçimlerle ilgili ilginç gelişmeler oluyor. Hükümete yakınlığı ile bilinen gazetelerde, CHP ve İYİ Parti’den belediye başkan ya da belediye meclis üyeliğine aday yapılanların bölücü terör örgütüyle bağlantıları ortaya konulmaya çalışıyor. Anlaşılıyor ki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya diğer partinin adaylarıyla ilgili sağlıklı bilgi verilmiyor. Böylece hem onlar, hem toplum yanıltılıyor.

Devletin hemen bütün birimleri seçim çalışmasında. Bürokratlar, görevli olmamalarına rağmen memleketlerine “seçim çalışması” için gönderilmiş. Onlar da alanlarıyla ilgili vaatlerde bulunuyor.

ADAY OLUNCA ORTAYA ÇIKTI

CHP’nin Adana-Yüreğir İlçe Belediye Meclis Üyesi adayı Fevzi Ala hakkında, hükümete yakınlığı ile bilinen gazetelerde fotoğraflı olarak şu bilgi yer aldı:

“PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet gösterirken İstanbul ilinde yakalanan Barış Işık’ın, ifadesinde kardeşi Haydar Ala’nın PKK/KCK terör örgütüne işbirlikçilik yaptığı gerekçesiyle 21 Haziran 1999 tarihinde Muş Jandarma Komutanlığı’nca gözaltına alındı.”

İyi de aday olan Fevzi Ala’nın ne suçu var? Ağabeyi Haydar Ala, köyünde muhtar olduğu dönemde yakalanan bir teröristin ifadesine dayanılarak 33 kişiyle birlikte gözaltına alınmış da sonra ne olmuş? Üç ay sonra hakkında beraat kararı verilmiş. Ama hakkında beraat kararı verilmiş olsa da tam 20 yıl önce gözaltı gerçekleşse de kardeşi CHP’den meclis üyeliğine aday olunca, karşısına çıkarıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
OHAL kararıyla yuvaya dönüş 23 Şubat 2020 | 2.740 Okunma 'FETO tek ayaklı değil 40 ayaklı zındık örgüt' 21 Şubat 2020 | 972 Okunma Türkiye sınırına “Gazze şeridi” 19 Şubat 2020 | 683 Okunma Özkök konuştukça yeni şeyler çıkıyor 18 Şubat 2020 | 1.604 Okunma O vakıflar Danıştay kararı da dinlemiyor 16 Şubat 2020 | 971 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar