Aleyhimde konuşsunlar diye ‘dedikodu ekibi’ kurdular

Millet İttifakı’nın Ankara adayı Mansur Yavaş SÖZCÜ’ye konuştu. Avukatlık dönemindeki bir senet olayından hedefe konulan Yavaş başlıktaki iddiayı dile getirdi ve ekledi: Belediyedeki...

Millet İttifakı’nın Ankara adayı Mansur Yavaş SÖZCÜ’ye konuştu. Avukatlık dönemindeki bir senet olayından hedefe konulan Yavaş başlıktaki iddiayı dile getirdi ve ekledi: Belediyedeki çalışanlarına aleyhimde konuşmaları için görev vermişler.

Millet İttifakı’nın adayı Mansur Yavaş’ın, birkaçı hariç miting yapmadığı ilçe kalmadı. Sabahın erken saatinde başlayan seçim çalışmalarını gece yarılarına kadar sürdürüyor. Bir yanda devletin yani Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dev imkanları, bir yanda koşulların hiç eşit olmadığı Mansur Yavaş var. Bakıyorsunuz hakkında bir iddia gündeme getiriliyor, cevabını verdiği zaman bunların birkaçı hariç basında yer almıyor. Yavaş, rakibi Mehmet Özhaseki’yle ilgili iddiaları gündeme getirmek yerine projelerini anlatmaya çalışıyor. Halkta önemli bir karşılığı var. Yavaş, dün sabah çayını gazetemizde içti, “Kahvenin hatırı vardır” deyip bir de sade kahvesini yudumladı.

‘MANSUR YAVAŞ ANKARALI DEĞİL’ KAMPANYASI NEDEN YAPILIYOR?
Mansur Yavaş, Ankara Temsilcimiz Saygı Öztürk’e “2009 seçimlerinde benim için Erzurumlu, 2014 seçimlerinde Tuncelili olduğumu söylediler. Oralı olsak ne olur? ‘Mansur Yavaş Ankaralı değil’ denildi. Niçin? Ankaralı imajım tuttu” dedi.

‘MUSTAFA TUNA NEREDE?’

Seçim Koordinasyon Merkezleri’nin açıldığı yerler aynı zaman miting alanı oluyor. Yığma değil, gönüllü olarak mitinglere katılım var. Mansur Yavaş, o mitinglerde anlattıklarını aktarıyor: “Şu anda Mustafa Tuna Büyükşehir Belediye Başkanı ama sanki o görevde değilmiş gibi bütün işleri Özhaseki’nin atamasını yaptığı bir genel sekreter yürütüyor. Mustafa Tuna’nın ismi hiçbir şeyde geçmiyor ama Ankara’nın bütün olağan hizmeti devam ediyor. Böyle baktığınız zaman belediye başkanına ihtiyaç bile yok. Belediye başkanının asıl görevi şu ekonomik sıkıntılarda Ankara’yı bir an evvel bu sıkıntılardan kurtaracak konular üzerinde neler yapılabileceğini planlamak olmalı.”

HAYALET KONUTLAR!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pes doğrusu! Bakanlık, öğretmenleri icralık etti 15 Kasım 2019 | 1.860 Okunma Erdoğan’ın çantasındaki terörist sayısı 13 Kasım 2019 | 268 Okunma Tarikat lideri konuştu: Atatürk’e kurban olsunlar 12 Kasım 2019 | 6.513 Okunma 1902 gün sonra 10 Kasım 2019 | 2.420 Okunma ‘İzin verdiği için Başbuğ’u affetmiyorum’ 08 Kasım 2019 | 4.200 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar