ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Onlar yavaş yavaş zehirleniyorlar

Güneydoğu’da, Suriye’de, Kuzey Irak’ta teröristle mücadele ederken yaralanan güvenlik güçlerimizle, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaralanan ve bunun için herhangi bir kıstas uygulanmadan gazi sayılanlar arasında büyük farklılıklar var .

Saygı Öztürk
Saygı Öztürk Sözcü Gazetesi
25 Şubat 2018 | 611

Güneydoğu’da, Suriye’de, Kuzey Irak’ta teröristle mücadele ederken yaralanan güvenlik güçlerimizle, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaralanan ve bunun için herhangi bir kıstas uygulanmadan gazi sayılanlar arasında büyük farklılıklar var. Terör gazileri, kendilerinin ikinci sınıf muamele gördüğünü sıkça vurguluyor, gaziler arasında ayrım olmaması gerektiğini kaydediyorlar. Gaziler arasındaki ayrımın kimlik kartıyla başladığını belgesiyle hafta içinde ortaya koymuş ve bunların giderilmesini önermiştik.

Gaziler var ama bir de gazi olup da “gazi sayılmayan” var. Çatışmaya girmiş, ateşli silahla yaralanmış, mayın patlaması olmuş. 15 Temmuz gazileri içinde gerçekten ağır yaralar almış olanlar bulunduğu gibi basit yara alanlarda da hiçbir koşul aranmadı. Güneydoğu’da yaralanan ve gazi sayılmayanlar kendilerini ortada bırakılmış hissediyor. Bu amaçla Malul Sayılmayan Gaziler Derneği’ni kurmuşlar.

HAK ARAYANLAR

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER