O gün neden sustunuz?

Ünlü işadamı Murat Ülker geçenlerde bir platform kanalının yayınında, ABD Büyükelçisi'nin şikâyeti üzerine "Cola Turka" projesinin başarısız olduğunu anlatmış. Olay şöyle...

Ünlü işadamı Murat Ülker geçenlerde bir platform kanalının yayınında, ABD Büyükelçisi'nin şikâyeti üzerine "Cola Turka" projesinin başarısız olduğunu anlatmış.
Olay şöyle cereyan etmiş:
Dönemin Sanayi Bakanı Ali Coşkun kendisini çağırmış, "Murat" demiş, "Cebimde bir mektup var; seni ABD Büyükelçisi şikâyet ediyor, bu nedenle sana küçük bir ceza keseceğiz..."
Bunun üzerine Murat Bey (kendi ifadesiyle) çok utanmış.
Neden mi?.. Ceza ödeyeceği için değil elbette. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanı nasıl olur da ABD Büyükelçisi'nin şikâyeti üzerine harekete geçer diye taaccüp etmiş!..
O kadar ki, eski bakanın (Ali Coşkun) yüzüne karşı dan diye söylemiş: "Sen bakansın, ne demek ABD Büyükelçisi şikâyet ediyor, dedim. Böyle bir şey olabilir mi, memlekette kanunlar var dedim. Ama kimse dinlemedi..."
Gördüğünüz gibi, utanmasının temel nedeni, tastamam "yerli ve milli" gurur ve şuura sahip olduğu içinmiş, tebrik etmek lazım.
Keşke bu utancını hadisenin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Sanatçı ihaneti’ 30 Eylül 2023 | 526 Okunma Dikkat: ‘Cinsiyetçi’ yazı! 28 Eylül 2023 | 539 Okunma Ahmaklığın lüzumu yok 27 Eylül 2023 | 905 Okunma Derin millet... 26 Eylül 2023 | 452 Okunma Atatürk’ün İsrail’e attığı kafa golü 23 Eylül 2023 | 400 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar