Muhalefet kazanır!..

Eskiden ciddi bir entelektüelin veya toplumda yer edinmiş bir sanatçı/ mütefekkirin ne dediğine bakılırdı. En azından önemsenir, merak edilirdi. Daha eskiden de ilk gençlik dönemimizin göz ağrısı Yeni Devir...

Eskiden ciddi bir entelektüelin veya toplumda yer edinmiş bir sanatçı/ mütefekkirin ne dediğine bakılırdı.
En azından önemsenir, merak edilirdi.
Daha eskiden de ilk gençlik dönemimizin göz ağrısı Yeni Devir gazetesinde Cemil Meriç, Sezai Karakoç, İsmet Özel, Rasim Özdenören, Atasoy Müftüoğlu, Sadık Albayrak, ila ahir, vardı. Diğer gazetelerde de Attila İlhan'dan Oktay Akbal'a kadar bir yığın erbab-ı kalem.
Şimdi kimler var?
Koca memlekette belirli kalibrede aydın ve sanatçı yok mu artık?
Hiç olmaz olur mu? Var, var da, ne dediklerine bakan yok!
Her daim "nevi şahsına münhasır" bir çıkış yaparak gündeme gelmeyi başaran Yalçın Küçük hadi Alzheimer illetine yakalandı (kendi inancınca, "yüce gök" şifa versin diyelim) peki ya diğerleri?
Ortak özellikleri Erdoğan ve AK Parti karşıtlığı olan bir Murat Belge'nin, bir Erol Manisalı'nın gündeme dair ne dediğini duyan, bilen var mı?
Bunların yerine Sedef Kabaş...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’ın köleleri 29 Eylül 2021 | 814 Okunma Yatacak yeriniz var mı? 28 Eylül 2021 | 675 Okunma Kılıçdaroğlu’nun bundan haberi var mı? 25 Eylül 2021 | 837 Okunma Kriziniz bol olsun! 23 Eylül 2021 | 864 Okunma Bu yobazlıktan usandık 22 Eylül 2021 | 570 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar