Kimin duasına ‘amin’ diyorsunuz?

Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısı Kerim Han, CNN'de Amanpour'a verdiği röportajda, kendisine açık açık, "Bu mahkeme Afrika ülkeleri ve Putin gibi haydutlar için kuruldu" diyen "seçilmiş liderler" olduğunu...

Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısı Kerim Han, CNN'de Amanpour'a verdiği röportajda, kendisine açık açık, "Bu mahkeme Afrika ülkeleri ve Putin gibi haydutlar için kuruldu" diyen "seçilmiş liderler" olduğunu söyledi.
İsmini vermiyor ama vermesi de şart değil. Zira bu bir zihniyet, asla münferit değil.
Mesela, İran başta olmak üzere ABD'nin düşmanlık ettiği her bir ülkeye savaş açılması gerektiğini dillendiren ABD'li senatör Lindsey Graham bunlardan biri.
İsrail'in Gazze soykırımına karşı çıkan ABD'lileri mahkûm etmek için "Biz Japonya'ya iki atom bombası atarken iyiydi ama!" diyebilecek kadar da azgın bir eleman.
Şimdiye değin "Biz Yahudileri soykırımdan geçirirken iyiydi ama!" diyerek, İsrail'in Gazze soykırımını arkalayan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne yapmalı? 15 Haziran 2024 | 164 Okunma Hep aynı numara 13 Haziran 2024 | 1.420 Okunma Aynı amaca hizmet ediyorlar 12 Haziran 2024 | 1.425 Okunma Bu kuralları çiğnemeden olmaz 11 Haziran 2024 | 1.476 Okunma Bizi kim marizliyor? 08 Haziran 2024 | 403 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar