Bu formülü uygulasın, seçilir

Sabah Gazetesi Yazarı Salih Tuna'nın bugünkü (25.05.2022)'' Bu formülü uygulasın, seçilir'' başlıklı yazısı.

CHP'nin İBB Başkanı İmamoğlu'nun gözden düşmesindeki "kırılma anı" sorulsa, hemen herkes aynı şeyi söyler.
İstanbul'u sel götürürken Bodrum sefasında olması veya ahali karda kıyamette mahsur kalmışken balık lokantasında ecnebilerle yarenlik etmesi veya habire yolda kalan İETT otobüsleri veya en büyük icraatının "temel atmama töreni" olması veya Fazilet Durağı hakkındaki o tescilli yalanı değil.
Evet, bunların hiçbiri değil.
İttifakla söylenen şu olacaktır: Nagehan Alçı'yı gezisine davet etmesi!..
Nasıl ki iletişim/algı faaliyetiyle İBB Başkanı oldu, aynı yöntemle cumhurbaşkanı olacaktı ama bu sefer evdeki hesap çarşıya uymadı.
Aklı sıra kutuplaşmaya karşı, rövanşist duygulardan uzak, hülasa, herkesle olabilecek kadar ortopedik olduğu algısı üzerinden farkındalık yaratacaktı. Nagehan Alçı nefretine tosladı.
E tabii nefret söylemiyle mankurtlaştırılmış sosyolojiyi suçlayamazdı, her şeyden evvel oturduğu koltuğu onlara borçluydu.
Hatasını da kabul etmedi.
Tam aksine, Woody Allen'ın locadan düştüğünü kabul etmemek için her gösteride locadan atlayan Needleman'ı gibi yaparak, "Abdulkadir Selvi'yi de davet edeceğim" dedi, ama işe yaramadı.

İmamoğlu'nun bu saatten sonra dikiş tutması çok zor. Fakat yeniden göze girmesi için tek bir yol vardı, onu da Ali Koç'a kaptırdı.
Nasıl mı?.. Buyurunuz size misal bir kurgu:
ALİ KOÇ: "İletişimci arkadaşlarla konuştum. O programa çıkacağım..."
Üyelerden biri cesaretini toplayıp itiraz eder.
ÜYE 1: "Sayın Başkan, şaka yapıyorsunuz herhalde! O kanalı bizim camia sevmez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Keşke lisan bilmeseydi 05 Temmuz 2022 | 121 Okunma Ölüm kaçakları 02 Temmuz 2022 | 344 Okunma Cüneyt Arkın’ın müthiş sırrı 30 Haziran 2022 | 1.514 Okunma Namussuzluk yapmaya ömrü yetmedi 28 Haziran 2022 | 1.998 Okunma Mahmut Efendi’nin ardından 25 Haziran 2022 | 849 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar