‘Affet bizi Muharrem’

Şişli Belediye Başkanlığı döneminde Mustafa Sarıgül, CHP'li sosyolojinin gözünde adeta efsaneleşmişti. Her görüşten, her sınıftan, her meşrepten yurdum insanıyla kolaylıkla irtibat kuruyor...

Şişli Belediye Başkanlığı döneminde Mustafa Sarıgül, CHP'li sosyolojinin gözünde adeta efsaneleşmişti.
Her görüşten, her sınıftan, her meşrepten yurdum insanıyla kolaylıkla irtibat kuruyor, hemen herkese dokunuyordu.
Efsane zamanla İstanbul'a sığmaz oldu; dağa taşa "Çare Sarıgül" yazıldı.
Çok geçmeden de İstanbul sermayesi başta olmak üzere günümüz muhalefetini konsolide eden bilumum güçler, Mustafa Sarıgül-Kemal Kılıçdaroğlu buluşmasının lansman çalışmasına başladı.
Unutmuş olamazsınız: Günlerce bu buluşma konuşulmuştu. Hatta bunların anlı şanlı bir profesörü vardı; birinin Mustafa'sını, diğerinin Kemal'iyle yan yana getirip, "Mucizevi bir buluşma bu: Bakın bakın Mustafa Kemal oldular, geliyorlar!.." diye kaptırıp gitmişti.
Ama sonuç itibarıyla olmamış, bu buluşmadan iktidar çıkmamıştı.
Olmadığı gibi Sarıgül adeta medeni ölü haline getirildi. Hazret tek başına 7'li Masa gibiydi. Sabah namazında bilmem hangi camide yaşlı amcalarla sohbet ediyor, akşamları da endişeli laikçilerimizin gönlünü hoş ediyordu.
Evet, tek başına 7'li Masa gibiydi ama bir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mehmet Barlas 03 Haziran 2023 | 688 Okunma Bizde de vardı senin gibi bir deha 01 Haziran 2023 | 1.157 Okunma Erdoğan kadeh de kaldırsın mı? 31 Mayıs 2023 | 997 Okunma Hadi bayım başka kapıya 30 Mayıs 2023 | 1.481 Okunma Hepsine bulaştırdı 27 Mayıs 2023 | 863 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar