Kudüs Mitingi final değil; bir starttı

Bismillahirrahmanirrahim; SAVAŞ, çatışma ve zulümlerle anılan karışık bir zaman diliminde hassas bir süreçten geçiyoruz. Zalimler kana doymuyor. Filistin bölgesini Yahudilere vermeyi amaçlayan...

Bismillahirrahmanirrahim;

SAVAŞ, çatışma ve zulümlerle anılan karışık bir zaman diliminde hassas bir süreçten geçiyoruz. Zalimler kana doymuyor. Filistin bölgesini Yahudilere vermeyi amaçlayan BelfourDeklerasyonu’nun tarihi 2 Kasım 1917. Önemli olayların 100. yılında birilerinin hatıraları depreşir. Önümüzdeki aylar önemli olaylara gebe. Yani, yaklaşıyor yaklaşmakta olan. Son yüzyılda acılara boğulan Müslümanlar uyanmak ve görevinin şuurunda olmak zorunda!

ABD’nin terör örgütlerini kullanıp DAEŞ’le mücadele bahanesine sığınarak Suriye’nin Türkiye sınırını boşaltması sebepsiz değildi. Son haftalarda, Suriye’nin kuzeyinde binlerce tırlık mühimmat yığınağı yapmakla meşgul. Uzun vadeli hesap yapıldığı açık!

Bu hazırlığın DAEŞ’le savaştırılan Kürtler veya Türkiye’nin güvenliği için yapıldığını sanmayın. Hepsi, İsrail’in güvenliği ve bölgede genişlemesi için. İsrail’in bundan cesaret alarak, Kudüs’te, Mescidi Aksa’da namazı yasaklayacak düzeyde zulmünü artırmasının sebebi bu.

Bıçağın kemiğe dayandığı noktaya gelen İsrail zulmünü protesto için Yenikapı’da yapılan Büyük Kudüs Mitingi bir final değil; devam eden İsrail zulmüyle mücadeleye verilen starttı. Saadet Partisi’nin koordinesinde, Mescidi Aksa duyarlılığına sahip farklı kesimlerden yüz binlerce Kudüs gönüllüsünün katılımıyla yapılan büyük miting karşılığını buldu. İsrail bazı konularda geri adım attı. İsrail eski Dışişleri Bakanı TzipiLivni ülkesine, “Müslümanlarla savaşın eşiğine geldik. Mescidi Aksa ile ilgili taktiksel değişiklikler yapın” uyarısı yaptı.

İsrail’in zulmünü sona erdirmesini beklemeyin. Bu onların inanç ve ideallerinin gereği! Müslümanlar tedbirde kusur etmemeli!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kültürel işgalin adı: Yabancılaşma 26 Aralık 2017 | 106 Okunma Türkiye’nin meseleleri kime emanet? 23 Aralık 2017 | 94 Okunma Kudüs bir bütündür!. Bölünemez.. 19 Aralık 2017 | 65 Okunma Yenikapı’daki Kudüs Direnişi Unutulmaz 16 Aralık 2017 | 99 Okunma ABD’nin İslam topraklarında işi ne? 12 Aralık 2017 | 101 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar