Kültürel işgalin adı: Yabancılaşma

Bismillahirrahmanirrahim Toplumları ayakta tutan en güçlü etken, onların ahlaki ve manevi değerleridir. Milletler değerleriyle varlıklarını korur; güçlenirler. Değerlerinden uzaklaştıkça zayıflar;...

Bismillahirrahmanirrahim

Toplumları ayakta tutan en güçlü etken, onların ahlaki ve manevi değerleridir. Milletler değerleriyle varlıklarını korur; güçlenirler. Değerlerinden uzaklaştıkça zayıflar; sömürgecilerin ağına düşerler.

Selçuklu ve Osmanlılar, manevi değerlerini baş tacı ettikleri için toplam bin sene insanlığa ışık tuttular. Dünyaya örnek oldular. Hak ve adaletin temsilciliğini yaptılar. Tarihin imtihanını yüz akıyla verdiler. Hâlâ hayırla anılıyorlar.

Toplumlara dinamizm kazandıran en etkili güç dindir. Bütün hak dinlerin aslı İslam’dır. İslam’ı yaşayan milletler sevgi ve şefkat medeniyetini oluşturdular. Karşısındakilerse, çatışma ve sömürü toplumunu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kültürel işgalin adı: Yabancılaşma 26 Aralık 2017 | 99 Okunma Türkiye’nin meseleleri kime emanet? 23 Aralık 2017 | 86 Okunma Kudüs bir bütündür!. Bölünemez.. 19 Aralık 2017 | 57 Okunma Yenikapı’daki Kudüs Direnişi Unutulmaz 16 Aralık 2017 | 77 Okunma ABD’nin İslam topraklarında işi ne? 12 Aralık 2017 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar