ABD ajanı Barkey’in yeni darbe planı

 Darbe mesajlarıyla meşhur ABD ajanı Henri Barkey’in son analiz yazısı manidar ve önemli. Bir dönemdir yazdığı yazılarla kendisinden bahsettiren Henri Barkey, Türkiye hakkındaki olumsuz fikir aşılamalarına...

 

Darbe mesajlarıyla meşhur ABD ajanı Henri Barkey’in son analiz yazısı manidar ve önemli. Bir dönemdir yazdığı yazılarla kendisinden bahsettiren Henri Barkey, Türkiye hakkındaki olumsuz fikir aşılamalarına devam ediyor.

15 Temmuz Darbe Girişimi öncesi yazılar kaleme alan ve Büyükada’da gizli toplantılar organize eden bu CIA ajanı, NATO üzerinden Türkiye’yi tehdit etmektedir. ABD düşünce kuruluşlarına verdiği röportajlarla da Türkiye düşmanlığını gizlememektedir.

Henri Barkey’in Türkiye-ABD ilişkilerinde kendince tehdit ve şantaj dili kullanması bence önümüzdeki süreç açısından dikkatle takip edilmesi gereken konuların başında gelir. Türkiye-NATO ilişkilerinde, Rusya ile iyi ilişkilerin kurulmasından rahatsız olan ABD, Henri Barkey’in kalemi üzerinden doğrudan bir tehdit olarak analiz ve stratejik eylem planı tasarlamakta. Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı doğrudan tehdit eden ABD, seçim öncesi Türkiye’nin iç işlerine müdahale etme kararı aldı. Ancak o kalemin bu noktada nasıl kırılacağını da bu toprakların hafızası iyi bilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sizce, CHP Kürtlerin katili değil mi? 28 Mart 2023 | 297 Okunma Siyaset sanatı; güneş altında bronzlaşmış gölgesine faydası olmayan vekil istemiyoruz 21 Mart 2023 | 50 Okunma Büyük bir millet olmanın haklı tezahürü budur 14 Mart 2023 | 71 Okunma IŞİD, Türkiye’de renkli izolasyona girmeye çalışıyor 07 Mart 2023 | 156 Okunma 2030’a kadar Arz-ı Mevud projesini bitirmek istiyorlar 28 Şubat 2023 | 1.051 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar