Futbolumuz adına bir milattır

Galatasaray'ın UEFA şampiyonluğundan sonra Türk futbolu ile ilgili bu yıl bir milattır. Geçen sene ve bu sene Beşiktaş'ın futboluna baktığımızda bu bir devrimdir... Beşiktaş, Bayern Münih, Barcelona değil...

Galatasaray'ın UEFA şampiyonluğundan sonra Türk futbolu ile ilgili bu yıl bir milattır. Geçen sene ve bu sene Beşiktaş'ın futboluna baktığımızda bu bir devrimdir... Beşiktaş, Bayern Münih, Barcelona değil ama onların bir tık altı, İnter, Milan, Liverpool seviyesinde. Bu sadece Beşiktaşlılar için değil, hepimiz için büyük gurur kaynağıdır. 3'te 3 yapmak, Türkiye'de rekordur ama bunu öyle böyle yapmıyorsun; işleye işleye yapıyorsun, içeride dışarıda gol atarak yapıyorsun. Bakın 3'te 3 yaptı diyoruz ama çok anlamlı olan bir nokta da var: Beşiktaş artık hangi ikinciyle oynayacak diye bakıyoruz işe... Rakibini bekliyor yani artık!
Beşiktaş'ın öndeki üçlüsü, Babel, Cenk ve Quaresma, dün gece adeta maçı aldı. Babel inanılmazdı, bir oyuncu bundan iyisi olamaz. Tolgay beklediğimin çok önündeydi ama Talisca'nın arkadaşlarının biraz gerisinde kaldığını düşünüyorum. Oyunun son bölümü Monaco yarı sahasında oynandı. Şenol hocaya helal olsun. 80 milyonluk Türkiye'de tarihimizde ilk defa 3'te 3 yaptığı için değil, rakibimiz kim olacak diye baktırdığı için... Taraflı tarafsız herkes gurur duymalı.
Bizim ligimiz Beşiktaş için zor. İtmeli, kakmalı, sürekli duran bir oyun... İki senedir şampiyon oluyor ama Beşiktaş için zor. Porto, Monaco ve Leipzig oynayan takımlar... Bunlara karşı rahat galibiyet aldı. Bakın bu maç Karabük maçından daha kolay oldu Beşiktaş için. Niye, çünkü rakibi oynadığı için siyah-beyazlılar da oynadı... Yukarıda da belirttiğim gibi Beşiktaş; Porto, Napoli, Inter, Milan seviyesine geldi. Bu takımlarla kafa kafaya artık. Oynadığı oyunuyla kendisini bu seviyeye yerleştirdi. Beşiktaş artık o kültürü ile bu seviyeye girdi ve zevk veriyor.
Bugün kuralar çekildiğinde biz artık "Eyvah" demiyoruz. Rakipler, Beşiktaş'ı görünce "Eyvah" diyor. Maçı 2-1 önde götürüyorsunuz, Monaco gibi bir deplasmandasınız ve maçın son topunu, son hücumunu Caner ile Beşiktaş yapıyor! Fenerbahçe'nin eski bir oyuncusu olarak tebrik ediyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cüneyt hoca VAR’a karşı 04 Eylül 2018 | 4.252 Okunma Kayseri’ye saygı Trabzon’a alkış 03 Eylül 2018 | 290 Okunma Trabzon, Alanya’ya benzemez 02 Eylül 2018 | 3.216 Okunma Aldatmamalı! İyi bir forvet lazım 29 Ağustos 2018 | 3.230 Okunma Ofsayt kuralının değişmesi lazım 28 Ağustos 2018 | 3.528 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar