‘Ülke menfaatini şahsi çıkarlarımıza tercih etme zamanıdır!'

AK Parti 21. kuruluş yıldönümünü idrak etti! Daha önce kurulan partiler de var. Ama AK Parti'nin kırdığı rekoru kıran ikinci bir parti yok.Kuruluşundan bir sene sonra yapılan ilk seçimleri kazanmış, iktidar...

AK Parti 21. kuruluş yıldönümünü idrak etti!

Daha önce kurulan partiler de var. Ama AK Parti'nin kırdığı rekoru kıran ikinci bir parti yok.

Kuruluşundan bir sene sonra yapılan ilk seçimleri kazanmış, iktidar olmuş ve 20 yıl boyunca da girdiği her seçimden birinci olarak çıkmış bir partiden bahsediyoruz.

20 yıl boyunca seçim kazanarak iktidarda kalan ikinci bir parti yok.

Ama AK Parti de nihayetinde bir parti. Bütün partilerde yaşanan sıkıntılar AK Parti de yaşandı. Küsenler, ayrılanlar, muhalefet safına geçenler burada da yaşandı.

Hatta üç tane parti kurdu ayrılanlar. İlki ilk seçimde boyunun ölçüsünü aldı, o partinin genel başkanı şimdilerde CHP'de sıradan bir milletvekili olarak siyaset yapıyor ve tek malzemesi eski partisini çok sert bir dille eleştirmek. Bu özelliği sebebiyle CHP medyasının en seçkin konuğu olarak sık sık arzı endam ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devlet soylu küheylandır, muhannesler binebilmez! 27 Eylül 2022 | 185 Okunma İran rejimi yıpranır ama kolay yıkılmaz! 25 Eylül 2022 | 245 Okunma Seyyidlikten Kılıçdaroğlu'na ekmek çıkmaz! 20 Eylül 2022 | 668 Okunma Erdoğan'a değil Türkiye'ye karşı çıkmaktadırlar! 18 Eylül 2022 | 273 Okunma Kuruluş ruhundan kopan köksüzler! 13 Eylül 2022 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar